Nový cirkus

PADEnáct – Když teenageři válí

Performance Group – studio Cirku La Putyka na své domovské scéně Jatka78 uvedlo premiéru scénické kompozice sjednocující vášeň až zápal mladistvých pro nový cirkus. 

Vznikla Asociace nového cirkusu

Dne 19. března byla schválením stanov a volbou představenstva oficiálně založena Asociace nového cirkusu (ANC). Jednání se uskutečnilo v budově Institutu umění v Praze a online na Zoomu a zúčastnili se ho zakládající členové, mezi kterými je celkem 15 organizací a 9 individuálních členů.

Cirk La Putyka oslaví patnácté výročí inscenací Okamžik v režii Maksima Komara

Soubor Cirk La Putyka připravuje od 2. května do šapitó Azyl78 premiéru nové inscenace Okamžik, kterým oslaví patnáct let od svého založení. Velkolepou podívanou, rozsahem i výpravou volně navazující na Cesty, zkouší finský režisér Maksim Komaro s pětatřiceti účinkujícími - dlouholetými členy souboru, ukrajinskými studenty i mladými...

Cirkopolis II: Šrámy – Tělo jako archiv vzpomínek

Propojení tance a českého znakového jazyka na poli profesionálního umění přinesla v Čechách na jeviště poprvé Ostružina v představení Karneval zvířat, poté i v Kozích kravinách.

V neděli startuje v Praze festival Cirkopolis

V neděli 11. února začíná v Praze 11. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu Cirkopolis. V průběhu jednoho týdne bude lákat na performativní instalaci, surreálnou žonglérskou show, manipulaci s těžkými železnými koulemi i výpravu do pestrého podhoubí české novocirkusové scény.