29. ročník festivalu Mezinárodní týdny tance začíná zítra

29. ročník festivalu Mezinárodní týdny tance začíná zítra

29. ročník festivalu Mezinárodní týdny tance začíná zítra

V rámci festivalu Mezinárodní týdny tance, který se koná již od roku 1987, se uskuteční řada představení. První bude Happening tanečních konzervatoří 23. dubna, tedy zítra večer, v Divadle Komedie. Vystoupení se zúčastní studenti všech těchto tanečních škol: Janáčkova konzervatoř a gymnázium v Ostravě, Taneční konzervatoř hlavního města Prahy, Pražská taneční konzervatoř a střední odborná škola, Taneční divadlo Bralen, Taneční konzervatoř Brno a samozřejmě Taneční centrum Praha – konzervatoř.
Balet Jihočeského divadla
a Balet Praha Junior se v rámci festivalu představí ve Stavovském divadle 26. dubna s choreografiemi Nulová gravitace a Podivín.
O dva dny později vystoupí, opět v Divadle Komedie, St. Barbara Dance Company (USA) a Balet Praha Junior.
29. dubna od 13.00 hodin se v amfiteátru před radnicí Prahy 5 (Štefánikova 14) uskuteční představení Tanečního centra Praha – konzervatoře, Mezinárodního centra tance a jejich hostů. Festival se také bude účastnit oficiálních oslav Mezinárodního dne tance na Piazzetě Národního divadla 29. dubna. V rámci festivalu se budou konat od 20. do 24. dubna lekce a workshopy s hosty festivalu v sídle TCP (Pod Žvahovem 463, Praha 5). Více na www.tanecnicentrum.cz. Zdroj: TCP

Témata článku