3. ročník festivalu KoresponDance nabídne Obludárium Divadla bratří Formanů a další taneční projekty

3. ročník festivalu KoresponDance nabídne Obludárium Divadla bratří Formanů a další taneční projekty

3. ročník festivalu KoresponDance nabídne Obludárium Divadla bratří Formanů a další taneční projekty

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla KoresponDance se uskuteční od 3. do 5. července ve Žďáru nad Sázavou. Bude se jednat už o třetí ročník události, jejíž hlavní ambicí je oživit prostory nejen Zámku Žďár, ale i vybraných míst samotného města, v jehož rámci je festival ojedinělou kulturní podívanou. Představení Obludárium Divadla bratří Formanů budou jediná v České republice v letošním roce. Vedle toho festival uvede i tři světové premiéry mezinárodně uznávaných choreografů, jako je Béatrice Massin, Jean Gaudin a Sebastien Fournier nebo Pierre Nadaud s choreografem Dominicem Boivinem. Program festivalu doplní i řada aktivit a doprovodných akcí pro celou rodinu.
Hlavní program festivalu navštíví Divadlo bratří Formanů, kteří své představení Obludárium letos poprvé a naposledy přivezou do České republiky a divákům festivalu je nabídnou každý den od 3. do 8. července s výjimkou 6. července.
Naším velkým přáním a snahou je aktivizovat – sebe, festivalové hosty, festivalové publikum i obyvatele Žďáru. Proto se v rámci námi produkovaných představení snažíme o maximální synergii pozvaného umělce s místními umělci a obyvateli Žďáru nad Sázavou. Baví nás propojovat tyto dva světy. Takové spolupráce ovšem nevznikají najednou, ale postupem let, během nichž je budujeme a v jejichž průběhu se zvaní umělci učí víc o nás a našem prostředí,“ vysvětluje způsob spolupráce v rámci festivalu KoresponDance jeho ředitelka Marie Kinsky.
Béatrice Massin, francouzská choreografka, která v minulosti vytvořila choreografie pro pařížskou Operu nebo film Král tančí, představí v premiéře svůj nový projekt, pro který využila barokní partituru na Zámku vznikajícího Muzea nové generace. V představení Bach 15 po boku tanečnic, jako je Andrea Miltnerová, Barbora Látalová nebo Zdenka Brungot-Svíteková, vystoupí i neprofesionální tanečníci ze Žďáru nad Sázavou.
Choreograf Jean Gaudin a kontratenorista Sebastien Fournier se letos také vrací do Zámku Žďár, tentokrát s novým projektem Jean Sebastien², do kterého zapojí i místní pěvecké sbory. Švýcarská choreografka Nathalie Tacchella, která se ve svých projektech zaměřuje na komunitní práci, přiveze na festival svůj projekt Forces 1+ a v rámci svého pobytu na festivalu uskuteční workshop s festivalovými dobrovolníky. Poslední premiérou bude projekt francouzského choreografa Dominica Boivina a v Čechách žijícího Pierra Nadaud, kteří svým site-specific projektem TraffiC rozpohybují prostory žďárského skate parku.
Doprovodný program festivalu nabídne v prostředí zámku i zámeckého parku řadu tvořivých ateliérů pro děti i pro dospělé pod vedením lektorů Terezy Hradilkové a Jakuba Folvarčného. První nádvoří bude patřit hudebnímu programu. Součástí festivalu budou i vedené prohlídky areálu Zámku Žďár a Poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře.
V rámci projektu Performing Prague Pražského Quadriennale bude festival prezentován v prostorách Malé dvorany Veletržního paláce 27. června od 18:00 a 28. června od 15:00 představením T španělského choreografa Jordi Galího. Na obě představení bude vstup zdarma. Vstupenky na festival KoresponDance jsou v předprodeji v síti Ticketpro.

Více informací najdete na webových stránkách www.korespondance.cz.

Zdroj: Festival KoresponDance

Témata článku