420PEOPLE představí novou verzi Mirage s Chantal Poullain

Inscenace Mirage tanečního souboru 420PEOPLE prošla upgradem. Původní obsazení složené výhradně z tanečníků se rozrostlo o herečku, zpěvačku a performerku Chantal Poullain. Nová verze Mirage bude mít českou premiéru 8. května 2016 na Nové scéně Národního divadla v Praze, 22. května následuje repríza v Mahenově divadle v Brně.
Celovečerní představení Mirage z roku 2013 osciluje mezi humorem a palčivými otázkami, mířícími do nitra těch, kdo stojí na jevišti a snaží se rozesmát publikum. Choreograf Václav Kuneš se nechal inspirovat mistry oboru stand-up comedy, mimo jiné Robinem Williamsem. Tanec se mísí s gagy za doprovodu autorské hudby kanadského skladatele Owena Beltona.
„Chantal si nejdříve nebyla úplně jistá tím, co po ní můžu chtít. Dokonce účinkování v Mirage chtěla přenechat svému synovi Vladimírovi. Krátce na to jsme měli první zkoušku v sále se všemi tanečníky a rovnou jsme testovali, co všechno Chantal zvládne. A zjistili jsme, že všechno. V jeden moment doslova lítala s klukama ve vzduchu a já čekal, že už už řekne: Dost! No a ona se svým neodolatelným, šarmantním úsměvem prohodila: ,Tak teď už to Vladimirovi nenechám!’," přibližuje spolupráci s Chantal Poullain choreograf a umělecký šéf 420PEOPLE Václav Kuneš.
„Spolupráce s 420PEOPLE je pro mě velkou radostí. Mám opravdu štěstí, že se mi taková příležitost naskytla, tím spíš, že jde o soubor velice talentovaných profesionálů,“ zareagovala Chantal Poullain.
Poprvé 420PEOPLE přizvali na jeviště v Mirage profesionálního herce koncem března na Belgrade Dance Festival – Srba Branislava Trifunovice.

Více informací zde.

Zdroj: 2media.cz

Témata článku