420PEOPLE se v novém roce představí doma i v Evropě

Začátek letošního roku prožívá taneční soubor 420PEOPLE ve Francii na dvoutýdenní tvůrčí rezidenci v Centre Agora pod křídly festivalu Montpellier Danse, v únoru odehraje tři vystoupení na tuzemských scénách a v březnu se vydá na mezinárodní festivaly do Německa, Finska a Srbska.
Phrasing the Pain
, pohybová analýza bolesti, kterou pro soubor vytvořila Ann Van den Broek (držitelka holandské taneční ceny Zwaan 2008 a 2015), je na programu divadla Ponec 8. února 2016. Repríza inscenace Peklo – Dantovské variace, inspirované Božskou komedií Dante Alighieriho, bude k vidění 16. února v Experimentálním prostoru NoD. Spojení tance a činohry je výsledkem spolupráce protagonistů 420PEOPLE Nataši Novotné a Václava Kuneše, režiséra Jana Nebeského, herce Davida Prachaře a scenáristky a herečky Lucie Trmíkové. Nejnovější inscenace 420PEOPLE A Dance Tribute to Ping Pong neboli Taneční pocta ping pongu se odehraje na Jatkách78 v pražských Holešovicích 19. února. Taneční ztvárnění stolního tenisu Jo Strømgrena, uměleckého šéfa norské Jo Strømgren Kompani, soubor nastudoval pod jeho vedením ve spolupráci s festivalem TANECVALMEZ.
V dubnu chystá 420PEOPLE premiéru nové choreografie obou klíčových osobností souboru, Václava Kuneše i Nataši Novotné. Jejich nová díla budou poprvé uvedena ve společném večeru s názvem Paradiso 14. dubna na Jatkách78.

Více informací na www.420people.org

Zdroj: 2media.cz

Témata článku