Akce nazvaná Střed zájmu: PUBLIKUM představí příklady práce s publikem v různých oblastech kultury

Akce nazvaná Střed zájmu: PUBLIKUM představí příklady práce s publikem v různých oblastech kultury

Akce nazvaná Střed zájmu: PUBLIKUM představí příklady práce s publikem v různých oblastech kultury

Kancelář Kreativní Evropa pořádá ve spolupráci s Institutem umění a Studiem Hrdinů akci Střed zájmu: PUBLIKUM, která představí tucet inspirativních příkladů práce s publikem v různých oblastech kultury. Tato akce navazuje na loňský ročník a uskuteční se 23. září 2015 v 18.00 ve Studiu Hrdinů.
„Práce s publikem je důležitá pro činnost kulturních organizací i příležitostné kulturní projekty. Týká se to marketingu, dramaturgie, doprovodných programů i celkového pojetí projektů a provozu organizací, které považují své publikum za partnera, nikoli jen za pasivního konzumenta. Práce s publikem (audience development) je také prioritou programu EU Kreativní Evropa. Akce je určená především zástupcům kulturních organizací, kteří hledají inspiraci,“ upřesňují organizátoři.
Každý host v sedmi minutách představí svůj způsob práce s veřejností. Zastoupeny jsou jak malé, tak i větší organizace, umělecké iniciativy, akce v budovách i ve veřejném prostoru.

Prezentované projekty týkající se pohybového divadla:

Jatka78 a Cirk La Putyka
„Jatka78 vznikla z nadšení. Na začátku byl jen prostor, skupina lidí, která věděla, co chce a velká společnost přátel a diváků Cirku La Putyka. Jatka78 byla a jsou pokusem, zda se dá založit divadlo bez velkého balíku veřejných prostředků nebo silného investora. První dva měsíce zkušebního provozu na podzim roku 2014 dopadla nad očekávání dobře. Za tu dobu navštívilo prostor více než 10 tisíc diváků, kteří shlédli představení souborů Cirk La Putyka, Skutr, 420 PEOPLE, Vosto5, Činoherák Ústí, BodyVoiceBand, 11:55, Lenka Vagnerová & Company a celé řada dalších. Zkušební provoz ukázal přednosti i nevýhody prostoru původních jatek, a tak začali práce na odstraňování těch největších nedostatků. V první i v této druhé fázi rekonstrukce byli hybnou silou projektu dobrovolníci a produktoví i drobní finanční partneři. Na nákup technického vybavení bylo ale třeba získat zásadnější finanční obnos. Crowdfundingová kampaň “Nakopni Jatka” vynesla pro tyto účely 2,2 miliónu korun a umožnila např. nakoupit světelný park, nebo vyrobit okenice do sálu. Třetí fáze rekonstrukce probíhala přes divadelní prázdniny tohoto roku. První kompletní sezóna Jatek78 začíná 9. září 2015,“ říkají zástupci uměleckého prostoru Jatka 78.

Dále jsou na programu tyto příspěvky:
Jatka78 a Cirk La Putyka / Štěpán Kubišta – Takové malé národní obrození
Knihovna Třinec/ Martina Wolna – Knihovna jako kreativní prostor aneb bourání stereotypů
DW7 / Jan Žůrek – Tvoříme kulturu, tvoříme komunitu
Karlovarský kraj / Jana Spirová – Program MaK
Janáčkova filharmonie Ostrava / Martin Ptáček, Ondřej Daněk – Filharmonie PLUS+
Aeropolis / Radek Pernica – Univerzitní kino Scala
FUD UJEP / Michal Koleček – Univerzita Předlice
Doc Air / Diana Tabakov – My Street Films
Divadlo Feste / Jiří Honzírek – Okružní jízda – performativita veřejného prostoru
DOC.DREAM / Marek Hovorka, Katarína Holubcová – Živé kino a Váš domácí festival
Plzeň 2015 / Christian Potiron – Plzeňské rodinné fotoalbum
Národní knihovna / Roman Giebisch – Knihy na peróně

Vstupné včetně občerstvení je 150 Kč (studenti 100 Kč). Vstupenky lze koupit hodinu před začátkem akce nebo v předprodejní síti GoOut.

Registrace na www.culturenet.cz.

Zdroj: Kancelář Kreativní Evropa, Institut umění – Divadelní ústav

Témata článku