Balet ND chystá gala večer

Balet ND chystá gala večer

Balet ND chystá gala večer

Pod názvem Dance Gala se 21. června uskuteční na prknech Státní opery baletní večer, na kterém se představí zahraniční hosté i hvězdy domácího souboru. O dramaturgii slavnostníhoprogramu se postaral budoucí umělecký šéf baletního souboru Filip Barankiewicz. Svým výběrem choreografií a hostů chce nastínit svou uměleckou vizi a směřování souboru.
V téměř tříhodinovém gala, představující výběr z klasických i moderních děl, se objeví mnoho jmen světové choreografie (Bournonville, Petipa, Grigorovič, Cranko, Greve, Galili, Spuck, Goecke, Bigonzetti, Scholz, Cauwenbergh, Kozielska, Elo). Vystoupí první sólisté ze Stuttgartského a Berlínského baletu (Anna Osadčenko, Dinu Tamazlacaru, Alicia Amatriain, David Moore, Jason Reilly, Daniel Camargo), z Finského národního baletu (Eun-Ji Ha & Michal Krčmář) a hvězdy z Velkého divadla v Moskvě (Kristina Krétova a Simon Čudin).
Vystupovat budu také tanečníci Baletu Národního divadla, např. Zuzana Šimáková, Mathias Deneux, Viktor Konvalinka nebo čtveřice Aya Watanabe, Kristýna Němečková, Viktor Konvalinka a Štěpán Pechar, kteří vystoupí v choreografiích současného šéfa Baletu ND Petra Zusky i nastupující generace: Viktora Konvalinky a Ondřeje Vinkláta. Vystoupit po boku světových hvězd dostala příležitost také sólistka Baletu ND Alina Nanu, která spolu s Danielem Camargo, prvním sólistou Stuttgartského baletu, zatančí Pas de deux Diana a Acteon, stejně jako soubor Baletu ND, kterému bude patřit finále. Zdroj: Balet ND

Témata článku

Komentář

vložil Katerina

IP: 94.112.101.34
Reaguje na:
Mám zájem na balet ozvete se

Zobrazit další komentáře 1