Ballet Hommes Fatals se představí v novém kabátě

Ballet Hommes Fatals uvede stejnojmenné představení v pražském divadle Hybernia 26. září 2016. Jedná se o soubor baletních umělců z Národního divadla v Praze, který představí známé scény klasického baletního repertoáru, přičemž slavné a virtuózní ženské role zatančí muži. Hlavními choreografy programu jsou Benjamin Husson, Guido Sarno a Mathias Deneux. Během komponovaného večera se představí Michal Štípa, Karel Audy, Veaceslav Burlac, Giovanni Rotolo, Guido Sarno, Mathias Deneux, Jiří Waňka, Domenico di Cristo, Benjamin Husson a Federico Ievoli. Soubor je desetičlenný, obsahuje jen pánské obsazení, devět balerín a jednoho tanečníka.

„Toto představení jsme uvedli v únoru na repertoár divadla Hybernia, protože žádný podobný žánr se v České republice nevyskytoval. Premiéra i další reprízy byly vyprodané, diváci byli nadšení, nejen baletomani, ale i ostatní publikum, včetně známých osobností ze světa tance, měli jsme z toho velkou radost. V nové sezoně přichází představení v novém hávu. Vyšperkovali jsme některé kusy ze známých baletů, aby měly zajímavější pointu a diváci se více pobavili,“ podotýká o představení první sólista baletu Národního divadla Michal Štípa.
Repertoár tvoří upravené scény z baletů, jako jsou Labutí jezero, Giselle, Raymonda, Šípková RůženkaDon Quijote nebo sólo Umírající labuť.
„Labutí jezero neuvedeme v klasické podobě, jak jsou diváci zvyklí, udělali jsme upravenou choreografii, příběh bude trochu sarkastický s překvapivým vyústěním. Také ostatní známé variace předvedeme divákům v nečekané a originální podobě. Vybrané scény jsou vtipně vytvořené, jak po choreografické, tak herecké stránce. Diváci se mohou těšit na odlehčený humor,“ doplňuje Michal Štípa.
V nové sezoně čeká skupinu Ballet Hommes Fatals kromě několika vystoupení v Praze také hostování jak v tuzemsku, tak v zahraničí. „Odborná kritika našeho představení byla pozitivní, což nás utvrdilo, že se souborem Ballet Hommes Fatals budeme pokračovat s dalšími představení. Doufám, že za hlavní roli Odetty dostane moje ženské já Anastasia Prekrasnaja nominaci na Thálii,“ uzavírá leader skupiny Michal Štípa.
Další představení souboru proběhnou 29. října (Stavovské divadlo), 16. listopadu (Hybernia) a 19. prosince (Hybernia).

Zdroj: Ballet Hommes Fatals

Témata článku