Bohemia Balet chystá Premiéru 2015

Bohemia Balet chystá Premiéru 2015

Bohemia Balet chystá Premiéru 2015

Soubor Taneční konzervatoře hlavního města Prahy Bohemia Balet přichází v únoru s novým programem. Po nedávném uvedení baletu Petr Pan (Bérangère Andreo) a Carmina Burana (Ivanka Kubicová), které má v současnosti soubor na repertoáru, přizval ke spolupráci začínající mladé choreografy k vytvoření nového programu. Večer s prozaickým názvem Premiéra 2015 se uskuteční ve Stavovském divadle 22. února 2015.
Diváci se mohou těšit na čtyři nové kusy současných tvůrců, jimiž jsou Bérangère Andreo (Hommage a la vie), Šimon Kubáň (Oslabené sílení), Sylva Nečasová (Všichni jsme stejní, a přesto jiní), Ondřej Vinklát a Štěpán Pechar (Vnuknutí).
Jaroslav Slavický k Premiéře 2015 dodává: „Bohemia Balet je soubor složený výhradně z mladých začínajících tanečníků. Dává možnost uměleckému růstu a individualitě. Spojení s mladými choreografy je přirozeným důsledkem snahy objevovat nové možnosti, posouvat hranice, hledat nové cesty.
Za dobu existence získal soubor několik ocenění a vytvořil projekty i v profesionálním kontextu. Bohemia Balet vystupuje na domácích i zahraničních scénách, je zván na festivaly a taneční přehlídky. Záběr repertoáru je velmi široký, zahrnuje jak ukázky klasického baletního odkazu, tak současné choreografické kompozice i lidové tance z Čech, Moravy, Slovenska. Zdroj: Bohemia Balet

Témata článku