Česká taneční platforma 2016: porota vybrala devět inscenací

Česká taneční platforma 2016: porota vybrala devět inscenací

Česká taneční platforma 2016: porota vybrala devět inscenací

Dramaturgická porota České taneční platformy 2016 vybrala 9 inscenací reprezentující český současný tanec a pohybové divadlo za uplynulou sezonu. V porotě zasedli Petra Hauerová, Martin Macháček, Pavel Štorek, Nina Vangeli a Yvona Kreuzmannová s Markétou Perroud (dělící se o jeden hlas). Vybrané inscenace budou uvedeny od 20. do 22. dubna 2016 v divadlech PONEC, Archa, Alfred ve dvoře nebo ve Studiu ALTA či Experimentálním prostoru NoD.

Tyto inscenace tvoří základ programu 22. ročníku festivalu ČTP. 

Prague Pride & Nadar Rosano: Dogtown 
NANOHACH / Michal Záhora: Devoid 
Spitfire Company / Miřenka Čechová: Sniper's Lake 
Andrea Miltnerová & Jan Komárek: Tranzmutace 
Tereza Ondrová, Peter Šavel: As Long As Holding Hands 
VerTeDance / Jaro Viňarský: Chybění 
Věra Ondrašíková a kolektiv: Guide
Jiří Bartovanec: Entropy 
Farma v jeskyni: Odtržení 

Z důvodu přihlášení více děl autorů Miřenky Čechové a Jiřího Bartovance bylo po diskuzi s autory z výběru ČTP 2016 vyřazeno představení Lesson of Touch skupiny Tantehorse. 
V rámci projektu aktivního diváctví Be SpectACTive! se pravidelně setkávala i Divácká porota, která ze všech přihlášených děl měla za úkol doporučit tři díla k uvedení na ČTP. Účastníci projektu vybrali tato díla - Gossip (Lenka Vagnerová & Company), Entropy (Jiří Bartovanec) a Tranzmutace (Andrea Miltnerová & Jan Komárek). Na výběru děl se aktivně podíleli Vojta Brtnický, Tamara Ďuračková, Olga Fraitová, Marcel Gagriel, Ramon Hoffman, Helena, Kommová, Lena Licková, Eva Orcígrová, Eliška Tanzerová, Pavlína Svobodová a Svatopluk Ždímal.

Zdroj: Česká taneční platforma

Témata článku