Cirk La Putyka otevírá 14. dubna prostor Jatka78 a stěhuje sem všechna svá představení

Soubor nového cirkusu Cirk La Putyka otevírá 14. dubna pro veřejnost po zimní přestávce multifunkční prostory Jatka78 v pražské Holešovické tržnici. Čas od skončení zkušebního provozu v prosinci 2014 byl vyplněn rekonstrukcí a zlepšováním zázemí pro diváky i účinkující v obou halách 7 a 8. Zároveň ještě do 3. dubna běžela crowdfundingová kampaň na portálu HITHIT.com, jejíž výtěžek již deset dní před koncem překročil rekordní cílovou částku 2.000.000 Kč.
Jatka78 se otevřou premiérou inscenace Střepy a chlebíčky rezidenčního souboru 11:55 v režii Jana Mikuláška, který je zároveň autorem hry. V programu se dále objeví například retrospektiva čtyř představení režijní dvojice SKUTR jako oslava jedenácti let společné existence, jednorázový večer Mše za duše II v provedení Cirku La Putyka a zahraničních hostů a pak také všechny inscenace domácího souboru, které se dosud hrály v prostoru La Fabrika. Jatka78 se tak od 14. dubna stanou jedinou domácí scénou Cirku La Putyka v Praze.
Děkujeme všem podporovatelům a příznivcům za to, že nám pomohli vybrat mnohem více, než byla naše cílová částka. Je to pro nás obrovský závazek, abychom jak samotné prostory, tak i program připravili co nejlepší,“ říká na úvod principál Cirku La Putyka Rosťa Novák. „Zároveň děkujeme La Fabrice, kde jsme až do současné doby hráli a kde měla premiéru většina našich představení. Mít nyní vlastní domovskou scénu se vším všudy je velké potěšení, ale zároveň výzva,“ doplňuje.
Soubor 11:55, který svojí premiérou Střepy a chlebíčky 14. dubna provoz Jatek78 zahájí, tvoří mladí a nadějní herci nejmladší generace, kteří spolupracují s významnými režiséry. Tentokrát se spojili s režisérem Janem Mikuláškem, který je také autorem hry. „Rozbité sklo je uklizeno, včerejší modřiny překryl make-up, víno se chladí, slavnost může opět začít. Stejně jako včera, stejně jako předevčírem. Osm lidí přichází den co den na smluvený večírek. Osm lidí, osm pohledů na věc. Stát se může všechno, ale jedno je jisté – zítra se bude slavit zase. Proslav se životem!“ uvádí anotace představení.
17. a 18. dubna oslaví na Jatkách78 jedenáct let společné existence režijní dvojice SKUTR – Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský. V rámci festivalu 10 + 1 let na SKUTRu uvidí diváci autorskou inscenaci Bouře, která měla premiéru právě v tomto holešovickém prostoru, a inscenace Malá smrt, Ženy a Muži, které vznikly ve spolupráci s režisérkou Adélou Laštovkovou Stodolovou. Program doplní pohádka pro děti, workshop Josefa Rosena, koncert Fekete Seretlek či otevřená hodina se SKUTRy.
V druhé polovině dubna pak proběhnou benefiční představení souborů Dejvického divadla, Divadla Na zábradlí a Ústeckého Činoheráku. „Je to ojedinělá událost, že etablovaná divadla opouští své scény a hrají na podporu vzniku jiného divadla,“ uvádí ředitel Jatek78 Štěpán Kubišta. Dejvické divadlo odehraje 28. dubna v holešovické tržnici cenami ověnčenou inscenaci Ucpanej systém. Divadlo Na zábradlí představí 20. dubna neméně úspěšnou hru Korespondence V+W. Ústečtí divadelníci Jatka78 nakopnou 22. dubna představením Klub rváčů podle románu Chucka Palahniuka, který dal Činoheráku Ústí jako jedinému souboru na světě právo na dramatizaci knihy.
Kromě těchto tří činoherních inscenací se zde 24. dubna odehraje další Mše za duše – tedy slavnostní večer v režii principála Cirku La Putyka Rosti Nováka a členů jeho souboru. Tentokrát se na jevišti potkají české a evropské hvězdy nového cirkusu. Po představení vystoupí kapela Vložte kočku.
V rámci dalšího programu v prostoru Jatka78 vystoupí například Bratři v tricku, Divadlo VOSTO5 a 420PEOPLE s Please The Trees. A nebudou chybět ani všechny stálé inscenace Cirku La PutykaPlay, Airground, Slapstick Sonata, Up End Down, Risk a La Putyka.
Více informací o programu na www.jatka78.cz a o kampani na www.hithit.com/jatka78. Zdroj: Jatka 78

Témata článku