Cirk-UFF v Trutnově již pošesté

Cirk-UFF v Trutnově již pošesté

Cirk-UFF v Trutnově již pošesté


„Světová premiéra, cirkusová legenda, nové přístupy i divoké party – tak by se dal shrnout nadcházející ročník mezinárodního novocirkusového festivalu Cirk-UFF,“ říkají organizátoři. Ten proběhne mezi 3. a 5. červnem 2016 v trutnovském Uffu, vedle stojícím šapitó i v ulicích města.
„Těch hlavních lákadel bude letos asi více, určitě to ale bude další koprodukční projekt Cirk-UFFu, světová premiéra americko-německého projektu Filament. Jeho autor Joseph Pinzon, sám špičkový akrobat, jenž působil například v Cirque du Soleil, jej bude v Uffu zkoušet s osmi předními performery a v pátek 3. června jej pak poprvé představí veřejnosti právě na Cirk-UFFu,“ popisuje ředitel festivalu Libor Kasík.
Po dvou letech se do Trutnova vrací například Švéd David Eriksson, jenž na Cirk-UFFu vystoupil v roce 2014 se svou kolegyní v rámci představení David a Fofo. „David je vlastně taková legenda, cirkusová hvězda a skvělý člověk v jednom. Nejen odborné veřejnosti je známý například ze svého účinkování v představení Wear it like a crown švédského Cirkusu Cirkör, v poslední době vystupuje mimo jiné v projektu La Soirée, což je sice především zábavná směs kabaretu, cirkusu a burlesky, ale vystupují v ní jen opravdové špičky svého oboru. David letos v Trutnově vystoupí se svým novým sólovým projektem Pink on the inside, který diváky díky své neuvěřitelnosti výkonů, naléhavosti a zcela unikátní atmosféře dozajista strhne,“ vysvětluje Libor Kasík.
Tím však výčet zahraničních účastníků letošního Cirk-UFFu zdaleka nekončí. „Úplnou novinkou bude vodní show Ile O francouzského souboru Compagnie Barolosolo, ale i vystoupení finského uskupení Sirqus Alfon, kteří předvedou produkci na pomezí koncertu, technoparty a cirkusového představení. Lidé si možná budou pamatovat i francouzské duo Coline et Valentin, kteří byli součástí představení Dolls Cirku La Putyka“ nastiňuje dále Libor Kasík.
Festival Cirk-UFF se od začátku prezentuje jako neoficiální showcase českého nového cirkusu, který zažívá v posledních letech rozvoj. A i v letošním roce budou moci jeho návštěvníci vidět většinu toho, co se na české cirkusové scéně za poslední rok urodilo. „Zavítají k nám opět oblíbení Bratři v Tricku, a to nejen se svou novinkou s názvem Funus, ale i s Žonglérskými miniaturami, dále například Cink Cink Cirk, Cirkus LeGRANDO, Cirkus Tety, Squadra Sua, Vojta Fülep se Šárkou Bočkovou, Lucia Kašiarová s Vandou Hybnerovou, Ardor Viridis a další,“ shrnuje ředitel.
Nedílnou součástí festivalu jsou také party, letos se po dvou letech vrátí kapela Fekete Seretlek, která se nechá inspirovat hudbou z celého světa, či třeba parta punkových klaunů.

Zdroj: Cirk-UFF

Témata článku