Clean Cut v Experimentálním prostoru NoD již za týden

Clean Cut v Experimentálním prostoru NoD již za týden

Clean Cut v Experimentálním prostoru NoD již za týden

Performace Clean Cut se uskuteční v pátek 15. ledna 2016 v divadelním sále NoD, jejími tvůrci jsou Jana Vrána (režie a tanec), Dj Alyaz (hudba) a Vj Tomáš Vavříček (projekce). Performance navazuje na vernisáž výstavy Turín – Praha – Londýn, která proběhne v Galerii NoD ve stejný den. Po představení následuje afterparty ve Video NoD, hraje DJ Alyaz. Vstup na akci je zdarma.
„V projektu Clean Cut se zabýváme změnou jako životním obdobím, kterou můžeme také nazvat převratem neboli univerzálním principem odpoutání se. Konkrétně máme na mysli časový úsek nicoty mezi koncem a začátkem, které nevnímáme jako dva rozdílné stavy, ale dva rozdílné aspekty téhož stavu. Chceme toto téma přiblížit na situaci, kdy se člověk vědomě rozhodne ve svém životě ke změně tím, že u sebe přestaneme tolerovat návyky, které si vybudoval v minulosti a ukončí je. Vstupuje tak do nové individuality, v níž nezná svůj nový směr, protože nastává změna a do určité míry vzniká nová osobnost,“ dodávají tvůrci.

Jana Vrána je absolventkou oborů divadelní tvorba a taneční technika na Konzervatoři Duncan Centre v Praze. Během studia byla oceněna na mezinárodní choreografické soutěži Nová Evropa. Po dokončení studia absolvovala odbornou stáž na Institut del Theatre v Barceloně. Ve svých uměleckých aktivitách se soustředí především na vlastní tvorbu, v níž zkoumá rozmanité podoby a možnosti moderního tanečního projevu. Spolupracuje se současnými designéry a módními návrháři.
Aktuálně se podílí na novocirkusovém projektu Loser(s), spolupracuje s raperem a výtvarníkem Vladimírem 518 na projektu Spam, je autorkou pohybové složky projektu Cinema Royal. Sólově vystupuje v Národním divadle v opeře Z mrtvého domu v režii Daniela Špinara, dále pak v inscenacích divadla bratří Formanů Obludárium, Čarokraj, Kráska a Zvíře (ND) a Roberta Wilsona Káťa Kabanová (ND). Kromě uvedených aktivit pracuje jako taneční interpret a model pro další média jako je fotografie, film, videomapping.

Video trailer: https://www.youtube.com/watch?v=K2wVyExxwRQ

Zdroj: Experimentální prostor NoD

Témata článku