Co chystá letošní Noc divadel

Sobota 19. listopadu 2016 bude patřit Noci divadel a i letos nabídne návštěvníkům speciální akce. Kromě představení se chystají diskuze s tvůrci, divadelní dílny a workshopy, prohlídky divadelního zákulisí i hra v ulicích. Kompletní program na www.nocdivadel.cz.

„Jako obvykle se v rámci Noci divadel objeví různorodý program pro všechny věkové kategorie – od nejmenších diváků po jejich prarodiče. Třeba kladenské Divadlo Lampion si pro diváky připravilo kromě výtvarné dílny a hudebního představení Cipísek volně na motivy známé pohádky, také dobrodružnou hru v ulicích Kladna. Ta je inspirována Záhadou hlavolamu, podle které také v současnosti vzniká nová inscenace Divadla Lampion,“ dodávají organizátoři Noci divadel.
Možnost nahlédnout do zákulisí divadel nabídnou komentované prohlídky v divadlech v Praze, Brně, Kladně a Plzni. V rámci Noci divadel tak budou moci diváci nahlédnout za oponu nejrůznějších divadel od tradičního prostoru Karlínského hudebního divadla, loutkového Divadla Spejbla a Hurvínka nebo třeba alternativního prostoru Studia ALTA. „Nováčkem na Noci divadel je Studio DVA, které pro diváky připravuje interaktivní bojovku v zákulisí divadla, jejíž součástí bude i divadelní kvíz a soutěž o ceny. Náročnější dospělí diváci pak jistě ocení kromě prohlídek i program v Divadle Archa, kde se prolne Noc divadel s festivalem Akcent a bude uvedena mimo jiné také inscenace Made in Macau 2.0  zcela zdarma,“ dodávají organizátoři.
Česká Noc divadel je součástí mezinárodní sítě European Theatre Night. Během předchozích tří ročníků se Noc divadel v České republice stala největší divadelní akcí svého druhu v Evropě. Noc divadel se koná tradičně vždy třetí listopadovou sobotu a probíhá ve všech městech a zemích současně.

Zdroj: Institut umění – Divadelní ústav

Témata článku