Co připravuje Pražský komorní balet

Co připravuje Pražský komorní balet

Co připravuje Pražský komorní balet

V rámci Festivalu divadel střední Evropy odehrál Pražský komorní balet 10. září 2016 v Košicích 3 české kvartety. S reprízami inscenací pak soubor navštíví do konce roku řadu českých měst a chystá se hostovat i v zahraničí, například na Slovensku či v Polsku. Mimo reprízování připravuje v nové sezoně také galavečer jako poctu Pavlu Šmokovi a dvě nové premiéry.
„Co se týče zájezdů, čeká Pražský komorní balet opravdu perný podzim,“ říká Ladislava Jandová, ředitelka souboru. „Kromě Košic se chystáme například do Mostu, Znojma, Děčína, Prostějova, Nového Jičína, Turnova či Jaroměře. Ze zahraničních hostování bych ráda zmínila listopadové vystoupení ve Slovenském národním divadle v Bratislavě nebo festival Warsaw Dance Days v polské Varšavě, na němž se soubor představí mezi 17. a 20. listopadem.“
Aktuálně soubor připravuje vzpomínkový galavečer věnovaný jednomu z našich nejvýznačnějších choreografů 20. století, zakladateli a dlouholetému uměleckému šéfovi Pražského komorního baletu při příležitosti jeho nedožitých 89. narozenin. Pocta Pavlu Šmokovi se uskuteční 23. října 2016 ve Vinohradském divadle.
V rámci večera vzdají Pavlu Šmokovi hold tanečníci Pražského komorního baletu, Národního divadla v Praze pod vedením Petra Zusky, Národního divadla v Brně pod vedením Mária Radačovského a Slovenského národního divadla v Bratislavě pod vedením Jozefa Dolinského ml. Na programu galapředstavení budou především díla Pavla Šmoka doplněná cennými videoprojekcemi s rozhovory a archivním materiálem, dále pak choreografie Petra Zusky, Mária Radačovského a Natálie Horečné,“ dodávají zástupci PKB.
18. prosince pak čeká soubor ve Vinohradském divadle první premiéra sezony nazvaná Mystérium času. Rozdílné chápání faktoru času představí ve svých dílech na hudbu českých skladatelů tři mladí autoři – Hana Polanská Turečková, Ondřej Vinklát a Marek Svobodník.
Další premiéra souboru proběhne na jaře 2017. Půjde o komponovaný večer, v rámci něhož bude uvedeno například nové dílo choreografa Jiřího Pokorného.

Zdroj: PKB

Témata článku