Další úspěch projektu One Step Before the Fall, tentokrát v Londýně: V roce 1993 Bolek Polívka a potom dlouhých 20 let nic

Před 20 lety se objevil Bolek Polívka v hlavním programu Mezinárodního festivalu London Mime. Následovala dlouhá dvacetiletá pauza, ve které na tomto prestižním divadelním festivalu český zástupce chyběl. Až v letošním roce obdržela skupina Spitfire Company pozvánku a před londýnským publikem předvede několikanásobně oceňované představení One Step Before the Fall, v němž září Lenka Dusilová, Markéta Vacovská nebo Veronika Kotlíková.
Festival London Mime se v letošním roce dočkal již 38. ročníku, což z něj činí jedno z nejstarších setkání umělců, kteří vynikají v jednom z žánrů nonverbálního divadla, jako jsou např. nový cirkus, loutkové, fyzické či vizuální divadlo. Díky úspěšnému vystoupení Spitfire Company na festivalu Fringe Edinburgh, kde skupina obdržela Herald Angel Award či nominaci na Total Theatre Award, došlo i na pozvání od dramaturgů London Mime.
Petr Boháč, umělecký šéf Spitifre Company, k vystoupení poznamenává: „Je neuvěřitelně komplikované dostat se na takový prestižní festival. Veškerý program naplňují umělci z Francie, Anglie, Belgie a Itálie. Občas se objeví divadelní stár z Ruska jako např. Děrevo. Jinak středoevropský divadelní kontext je naprosto přehlížen a podceňován. Jen díky ocenění na Fringe Edinburgh, kde nás dramaturgové z London Mime viděli, se o naši práci začali zajímat.
Ještě před samotným vystoupením se v londýnském tisku objevily dva články, které předpovídají, že One Step Before the Fall bude jedním z vrcholů samotného London Mime, např. v The Times Donald Hutera píše o divadelním knockautu, kterému se po zhlédnutí divák nevyhne. Londýnská představení se uskuteční 23. a 26. ledna (festival probíhá od 8. ledna do 1. února).
Čeští diváci budou moci vidět One Step Before the Fall 14. ledna od 20 hodin, další reprízy jsou plánovány na 21. února a 11. března.

Témata článku