Divadlo PONEC chystá na začátek prosince dva nové projekty

Divadlo PONEC chystá na začátek prosince dva nové projekty

Divadlo PONEC chystá na začátek prosince dva nové projekty

Začátek prosince bude v divadle PONEC ve znamení premiér. Na čtvrtek 3. prosince 2015 je naplánováno slavnostní uvedení nového audiovizuálního tanečního představení Věry Ondrašíkové ve spolupráci s vizuálním umělcem Danem Gregorem s názvem GUIDE. O dva dny později, na Mikuláše v sobotu 5. prosince, bude prostor otevřený dětem a projektu Mezi námi Hany Strejčkové. Po představení nebude chybět ani tradiční Mikulášská nadílka.
„GUIDE je nové audiovizuální taneční představení o poznání, nalézání síly, odvahy, rozhodnosti, ale i o stárnutí. Udělali bychom něco jinak, kdybychom věděli, jak to celé jednoho dne skončí? Co bychom změnili, kdybychom se mohli vrátit v čase? Co když tam někde čeká někdo, kdo nám chce pomoci a my ho neslyšíme?  Herec Miloslav Mejzlík a tanečník Jaro Ondruš cestují v čase, aby mohli poznat sami sebe,“ dodává autorka.
Za projektem GUIDE choreografky Věry Ondrašíkové stojí mladí tvůrci, kteří se poprvé setkali při práci na inscenaci Antikódy na motivy básnické tvorby Václava Havla. Vizuálního umělce Dana Gregora mohou diváci znát díky jeho instalacím ve veřejném prostoru např. během Signal Festivalu a dalších.
Na premiéru naváže koncert Stanislava Abraháma. Živý laptopový mix nabídne divákům rozšířenou verzi jeho poslední nahrávky Shapescapes, která přináší fúzi elektronických zvuků a terénních nahrávek.
Premiéra choreografie Mezi námi Hany Strejčkové proběhne v sobotu 5. prosince 2015. „Autorské, interaktivní, tanečně-pohybové a vizuální představení pro pět interpretů, loutku a dva hudebníky rozvíjí příběh mnoha dětí, který se děje kdekoliv na zemi. Mezi námi povzbuzuje na principu dětských her a skládanek z papíru představivost, ochraňuje dětský svět fantazie a podtrhuje důležitost domova,“ říká autorka.
V anotaci k představení čteme: „Kdy budeme doma? Tati, je to náš dům? Mami, podej mi tu hvězdu. Vždyť je vysoko. Není, stačí přece vyskočit. Nestačí, už spi a zhasni! Vždyť, to mi svítí ta hvězda, která byla nadosah. A kdy už budeme doma? Brzy.“
„Nejprve jsme všichni dětmi a naším domovem je rodina. A dospělí jsou doma tam, kde bydlí, žijí, jsou i pracují. Dospělí domovy také stěhují. A děti s nimi pak hledají k domovu klíč. Ten domov z dětství ale zůstává stále v nás všech hluboko ukryt v naší duši, v našem srdci, ve vzpomínkách. Náš příběh je skutečný, a zároveň pohádkový. Reflektuje dětský pohled na svět a ten konfrontuje s pohledem dospělého. Je cestou do dětství, do vzpomínek, snů – je cestou domů. Mezi námi jsme doma – jako doma. Jsme spolu – mezi námi, i když každý máme v srdci svůj domov. Představení je určeno dětem, ale potěší i dospělé, kteří ještě nezapomněli být dětmi, anebo zapomněli a touží se alespoň na chvíli do dětství vrátit,“ dodává Hana Strejčková.

Více informací najdete zde.

Zdroj: Divadlo PONEC

Témata článku