Duo Rootlessroot představí svou sólovou tvorbu na Jatkách78

Duo Rootlessroot představí svou sólovou tvorbu na Jatkách78

Duo Rootlessroot představí svou sólovou tvorbu na Jatkách78

Autorská dvojice Linda Kapetanea a Jozef Fruček tvořící pod značkou Rootlessroot předvede 19. září 2015 na Jatkách78 v Pražské tržnici v Holešovicích dvě sólová představení – Endless Composition a W Memorabilia (Phaedra’s Laboratory).
Pražské publikum zná dvojici Rootlessroot jako autory choreografie k inscenaci souboru DOT504 Collective Loss of Memory, které na letošní Taneční platformě získalo ocenění Taneční inscenaci roku 2014 i Cenu diváků. S Cirkem La Putyka spolupracovali na představení Dolls, které letos mimo jiné reprezentovalo české divadlo na Fringe Festivalu v Edinburghu.
„Ačkoli jsou Rootlessroot v poslední době snad nejvyhledávanější choreograficko-autorskou dvojicí, jejich sólová tvorba není u nás příliš známá. W Memorabilia s podtitulem Phaedra’s Laboratory byla zatím k vidění pouze jednou v rámci Festival Spectaculare na začátku letošního roku, Endless Composition se představuje v Praze vůbec poprvé,“ dodávají zástupci uměleckého prostoru Jatka78.
W Memorabilia (Phaedra’s Laboratory) je představení na téma ženství, na které autoři nahlížejí prostřednictvím svých představ o utrpení těla a tragických hrdinek – Faidry, Médeii a Pásifaé. „Hlavní osou je zkoumání lidských emocí, tajné touhy vyjádřené skrze tělo. Představení je ekvivalentem neustále přetvářeného, surového výkresu. Stejně jako slovo laboratoř, které v názvu zdůrazňuje proces, spíše než konečný produkt. Scéna je naplněna materiálem, který je tvarován a následně ničen, lidské tělo je vnímáno také jako materiál či pohybující se socha,“ vysvětlují autoři.
V Endless Composition vedle Fručka účinkuje 30 dvoumetrových dřevěných trámů vážících 50 - 70 kilogramů. Jde o pětihodinovou živou instalaci, kontinuální konstrukci a dekonstrukci. Než divák stačí identifikovat nebo ohodnotit, co vzniklo, je to před jeho očima změněno a přetvořeno v něco nového. Diváci mohou libovolně přicházet a odcházet z místa produkce. Představení probíhá v takzvané Skleněnce, prosklené hale 11a v areálu Pražské tržnice vedle Jatek78. Toto představení se koná ve spolupráci s festivalem Next Wave. Se vstupenkou na představení W Memorabilia mohou diváci na libovolně dlouhou dobu navštívit také instalaci Jozefa Fručka.

Více informací a vstupenky: www.jatka78.cz

Zdroj: Jatka78

Témata článku