Festival Divadelní Flora nabídne současnou nizozemskou tvorbu

Festival Divadelní Flora nabídne současnou nizozemskou tvorbu

Festival Divadelní Flora nabídne současnou nizozemskou tvorbu

Do Olomouce se v polovině května sjedou divadelníci z celé Evropy – od 12. do 21. května 2017 zde bude probíhat festival Divadelní Flora. V pořadí 21. ročník mezinárodní přehlídky nabídne během 10 dnů na čtrnácti festivalových scénách na sedm desítek akcí. Její hlavní program zahrnuje 38 produkcí dvaadvaceti titulů – z toho 19 zahraničních představení. Leitmotiv letošního ročníku, jenž dramaturgicky vymezuje jeho činoherní programovou část, zní Tekutá Evropa. Celý festivalový program zde.

Páteří taneční a performativní části festivalového programu budou inscenace šestice v Nizozemí působících choreografů – Brazilců Fernanda Belfiora a Guilherma Miotta, Polky Oly Maciejewské, Japonky Jiji Sohn, Chilana Rodriga Sobarza a Izraelky Keren Levi. „Současná nizozemská scéna představuje neobyčejně rozmanitou škálu tvůrčích přístupů i reflektovaných témat. Fascinující je také národnostní pestrost, která je výrazem otevřené kulturní politiky Nizozemců,“ říká dramaturg Jan Žůrek a dodává: „Reprezentativní sekci Pestré Nizozemsko, která bude v rámci Flory historicky největší přehlídkou tamního současného tance a performativního umění v České republice, pak doplní tradiční festivalová platforma Visegrad Performing Arts.  Ta letos zahrnuje především tituly zapojující diváka do ,divadelní reality‘. Její součástí bude kupříkladu i trojí uvedení nedávno premiérovaného sólového projektu Loop maďarského tanečníka Dániela Szásze, koprodukovaného pořadatelem festivalu – DW7.“
Součástí úvodního festivalového víkendu bude i mezinárodní konference Za hranou / Over the Edge věnovaná formám participativního divadla a inovativní práci s publikem.

Zdroj: Divadelní Flora

Témata článku