Festival Fun Fatale na přelomu března a dubna představí akrobatky na kruzích, lanech i za vlasy zavěšené

Festival Fun Fatale na přelomu března a dubna představí akrobatky na kruzích, lanech i za vlasy zavěšené

Festival Fun Fatale na přelomu března a dubna představí akrobatky na kruzích, lanech i za vlasy zavěšené

Třetí ročník mezinárodního festivalu současného cirkusu Fun Fatale nabídne ve dnech 26. března až 6. dubna dvanáct představení akrobatek z Izraele, Norska, Švýcarska nebo Velké Británie. Vedle premiéry Pony is a small horse finské choreografky Ilony Jäntti uvede oceněné představení Imaga Ingrid Esperanzy a nebude chybět ani koncert patronky festivalu herečky Anny Polívkové nebo workshopy vedené zahraničními lektorkami. Kromě Prahy se letos poprvé mohou na festival těšit také diváci v Jihlavě, Bratislavě a Nitře.
Festival s ryze ženským programem divákům během dvanácti dnů opět umožní nahlédnout doslova pod sukni dámskému současnému cirkusu. „Vzdušnou akrobacii oproti předchozím ročníkům doplní víc žonglování. Působivé propojení videoprojekce s žongláží předvede polská performerka Marta Kuczunská. Z neobvyklých technik pak budou mít diváci příležitost zhlédnout akrobacii na kole Jessicy Arpin nebo překvapivě ladnou pohybovou inscenaci Ingrid Esperanzy, která se celá odehrává ve visu za vlasy,“ prozrazuje dramaturgyně festivalu Eliška Brtnická.
Novinkou letošního ročníku je rozšíření festivalu do dalších měst. Kromě pražského Klubu Mlejn, kde festival potrvá od 26. března do 1. dubna, se tak na Fun Fatale mohou od 27. března do 6. dubna těšit příznivci akrobacie a pohybového divadla také v Jihlavě (DIOD - Divadlo otevřených dveří), 31. března v Bratislavě (A4 – Priestor súčasnej kultúry) a 1. dubna v Nitře (Divadlo Andreja Bagára). „Jsme rádi, že taková skvělá představení jako Erstes Leid, které je inspirované jednou z Kafkových povídek, nebo Invisi'BALL izraelských 'fotbalistek' neuvidí jen pražské publikum,“ doplňuje ředitelka KD Mlejn Dagmar Roubalová.
Festival nabízí také jedinečnou možnost pro diváky. Ti si mohou v sedmi workshopech vyzkoušet akrobacii na vlastní kůži. Tento rok mohou vybírat mezi chinese pole (čínská tyč), balancováním na židlích, žonglováním nebo akrobacií na šálách, hrazdách či zemi.
Podrobný program festivalu včetně informací o vstupenkách a workshopech najdete na www.funfatale.cz nebo na festivalovém facebooku Fun Fatale či twitteru. Zdroj: FF

Témata článku