Festival KoresponDance 2016 se blíží

Festival KoresponDance 2016 se blíží

Festival KoresponDance 2016 se blíží

Třídenní mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla KoresponDance 2016 se na Zámku Žďár nad Sázavou uskuteční od 8. do 10. července 2016. Letos je hlavním tématem festivalu propojení tance a scénografie, a to s podporou genia loci místa proslaveného barokní architekturou Jana Blažeje Santiniho – Aichla.
„Tento rok se nám díky spolupráci s Lenkou Flory podařilo otevřít umělecký inkubátor také větší skupině lidí ze zahraničí. Letos se na festivalu bude mluvit alespoň patnácti různými jazyky. Ale co všechny nakonec spojuje dohromady je práce s tělem, která je jazykově bezbariérová. Tělo je zároveň hlubokým nositelem našich rozličných kultur,“ dodává Marie Kinsky, ředitelka festivalu.
V rámci letošního programu vystoupí Jean Gaudin (FR), Sébastien Fournier (FR), Marie Goeminne (BEL), Dan Canham (UK), João Paulo Santos (PRT/FR), Eva Klimáčková (SK/FR), Francisco Córdova Azuela (MEX/ESP), Jordi Galí (SP), Dominique Boivin (FR), Pierre Nadaud (FR/CZ) nebo Robbie Synge (UK).
Festival se dlouhodobě snaží vytvořit ze Žďáru nad Sázavou kulturní centrum regionu Vysočina, které může návštěvníkům nabídnout nejen historické dědictví, ale i velmi současný kulturní program přístupný pro celou rodinu. Součástí festivalu je vedle tanečních a pohybových představení i řada aktivit pro děti a jejich rodiče, site specific performancí, či kreativní příměstský tábor pro děti, jehož výsledky budou na festivalu KoresponDance k vidění.
„Těším se na to, že díky festivalu můžeme ukázat lidem, že umění je tu pro ně, že z něj mohou čerpat novou sílu a možná lépe poznat sami sebe. Fascinuje mě, co dokáže umění – a hlavně pohybové umění,“ vysvětluje Kinsky.

Festival probíhá v partnerství se Zámkem Žďár. Organizátorem festivalu je Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA., jehož cílem je podpořit v České republice rozvoj profesionálního současného tance v mezinárodním kontextu.

Více informací zde.

Zdroj: KoresponDance 2016

Témata článku