Festival KoresponDance zítra ve Žďáru nad Sázavou

Festival KoresponDance zítra ve Žďáru nad Sázavou

Festival KoresponDance zítra ve Žďáru nad Sázavou

Již zítra, v sobotu 5. července, se ve Žďáru nad Sázavou koná festival tance, hudby a divadla KoresponDance. Díky českým a zahraničním umělcům ožije jako minulý rok genius loci magického barokního prostoru bývalého kláštera a zámku Kinských. Festival doslova odstartuje v 9.00 na Farských humnech poetickou cykloprojížďkou Žďárem nad Sázavou Tančící kola pod taktovkou francouzských choreografů Pierra Nadauda a Dominiqua Boivina, který ve Žďáru loni roztančil Něžný bagr. Na pěti různých zastaveních bude akce oživena performancemi, které připraví umělci z různých koutů České republiky i ze světa.
Festival KoresponDance bude pokračovat od 14.30 na zámku, kde se v představení Artuš setká barokní zpěv Sébastiena Fourniera (FR) se současným tancem Paca Dèciny (IT), dále Anna Polívková a Halka Třešňáková (CZ) v premiéře představení příchod PŘECHOD odchod a Bára Látalová (CZ) uvede reprízu inscenace Margaretha vypravuje.
V programu festivalu nebude chybět ani představení s prvky akrobacie Tešlon a Frkl v podání Lukáše Karáska (CZ) a Florenta Golfiera (FR). A zážitek bezpochyby přinese i koncert barokní hudby, který bude uveden v jedné z nejvýznamnějších Santiniho staveb, v  kostele Sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve 22.00.
Festival KoresponDance letos nabídne několik tanečních a divadelních představení, hudební koncerty, výstavy, animace, komentované a volné prohlídky expozic zámku a také interaktivní program pro děti. Přesný program festivalu najdete ZDE. Videoupoutávku k festivalu ZDE. Zdroj: SE.S.TA

Témata článku