Festival Letní Letná se letos z Prahy rozšíří v červnu a červenci do dalších čtyř měst

Festival Letní Letná se letos z Prahy rozšíří v červnu a červenci do dalších čtyř měst

Festival Letní Letná se letos z Prahy rozšíří v červnu a červenci do dalších čtyř měst

Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná, který za sedm let existence přitáhl v Praze tisíce dospělých i dětských návštěvníků, se letos rozšíří do dalších čtyř měst. Atmosféru nového cirkusu, pohybového divadla, dětských představení, cirkusových workshopů a výtvarných dílen nebo městečka s cirkusovými šapitó budou moci zažít kromě Prahy také v Olomouci (3.–5. června, Korunní pevnůstka), Ostravě (17.–19. června, Slezskoostravský hrad), Brně (24.–26. června, Lužánky) a ve Frymburku na Lipně (2.–6. července). V programu návštěvníci uvidí až pětkrát denně především dětská představení (například Teátr Víti Marčíka, Buchty a loutky, Vojta Vrtek, bublinář Václav Strasser, Bilbo Compagnie). Večery budou věnovány dospělým, kterým program nabídne tvorbu českých umělců, kteří se věnují novému cirkusu. V městečku, které poskytne rodinám i dětem celodenní vyžití, najdou dále návštěvníci například fotoateliér Le Petit Cheval, se kterým kočuje Vanda Hybnerová a Saša Rašilov, cirkusový kolotoč, výtvarné dílny nebo Chambre Separé, pětiminutový kabaret klíčovou dírkou. Vstup do městečka bude ZDARMA, dětská představení budou stát 50 Kč, večerní pak 150 Kč. Hlavní část festivalu Letní Letná proběhne letos již poosmé od 21. srpna do 4. září na pražské Letné.
Snahou Letní Letné na cestách je navázat vazby s místními organizacemi a vytvořit tak zázemí pro každoroční konání festivalu, který bude moci v dalších letech prezentovat místním divákům novinky z oblasti nového cirkusu, divadla a živé kultury z Evropy.
Hlavní část festivalu Letní Letná nabídne letos již poosmé na tradičním místě mezi Hanavským pavilonem a Kramářovou vilou od 21. srpna do 4. září čtrnáctidenní maraton zahraničních hvězd nového cirkusu, tuzemských souborů, pohádek, aktivit pro děti a jejich rodiče, či prostě místo k odpočinku i zábavě. Prvním potvrzeným hostem je švédský Cirkus Cirkör, nejlepší skandinávský soubor nového cirkusu, který uvede představení Wear it like a crown. Více informací a přesný program Letní Letné na cestách naleznete na www.letniletna.cz.

Témata článku