Festival Malá inventura letos již potřinácté

Festival Malá inventura letos již potřinácté

Festival Malá inventura letos již potřinácté

Malá inventura patří k významným událostem mezi divadelními festivaly v České republice. Letos čeká na návštěvníky více než 50 zahraničních i regionálních promotérů, kteří představí výběr toho nejzajímavějšího na poli nového divadla za uplynulý rok. Během týdne od 19. do 25. února 2015 nabídne festival divákům 33 akcí odehrávajících se v devíti pražských kulturních prostorech /Studio ALTA, Divadlo Archa, Art Prometheus, Ponec – divadlo pro tanec, MeetFactory, Motus - produkce divadla Alfred ve dvoře, Experimentální prostor NoD, Studio Hrdinů a Veletržní palác (NG)/.
Festival zahájí v divadle Archa audio-vizuální mezinárodní projekt Trumpets in the Sky, který měl premiéru 14. 3. 2013 v Norwegian Theatre Academy. Ředitelka festivalu Adriana Světlíková k programu (www.malainventura.cz/2015/) dodává: „Letos jsme se zaměřili i na tzv. Novou krev na scéně s cílem konfrontace s již zavedenými umělci či projekty, které tradičně bodují na domácích a zahraničních scénách.  Inventarizace je tedy opravdu důsledná. K festivalu patří i tour legendárního divadla Krepsko napříč regiony“.
Centrem doprovodného programu se na sedm únorových dní stane festivalové HNÍZDO ve Veletržním paláci. „Tento rok se podařilo dosáhnout ideálního propojení výtvarného a performativního pojetí festivalového centra“, říká iniciátorka a spoluautorka koncepce Šárka Zahálková.
Na pražskou přehlídku navazuje také Malá inventura Jičín a Opava a dále Ozvěny festivalu v rámci celorepublikové sítě regionálních partnerů. Hlavním pořadatelem festivalu je Nová síť – český kulturní network, která se zaměřuje na podporu nového scénického umění, vyhlašuje rezidence, snaží se o cirkulaci děl, vytváří síť divadelních prostorů v Praze a v regionech pro prezentaci nového divadla, komunikuje o praktických věcech oboru. Zdroj: Malá inventura

Témata článku