Festival Nová generace představí tvorbu mladých choreografů

Festival Nová generace představí tvorbu mladých choreografů

Festival Nová generace představí tvorbu mladých choreografů

Pátý ročník mezinárodního festivalu tanečních škol Nová generace se letos koná od 24. do 26. listopadu 2016 v holešovickém Studiu ALTA. Festival propojuje současný tanec, pohybové i fyzické divadlo a je platformou pro prezentaci a konfrontaci studentů a čerstvých absolventů.

V rámci festivalu se představí Katedra tance na HAMU, Ateliér fyzického divadla JAMU, Katedra alternativního a loutkového divadla DAMU, Wydział Teatru Tańca v Bytomy a Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna Ludwika Solskiego v Krakowě.
V prvním komponovaném večeru ve čtvrtek 24. listopadu bude na programu choreografie Ve jménu KAR Markéty Jandové a Loneliness & Stuff dvojice Sáry Arnstein a Jiřího Šimka, kteří vystupují pod jménem Ufftenživot. „První projekt si za své hlavní téma zvolil smrt. S racionálním pohledem, bez ostychu a viny řeší tabu s umíráním spojené a balancuje mezi reálnou podobou a absurdní situací. Druhá choreografie nabídne humorný i trpký pohled na téma samoty a osamocení člověka,“ dodávají zástupci Studia ALTA.
Páteční večer bude patřit choreografiím, které propojují tanec a fyziku. Balans 2 Moniky Částkové sleduje různé síly působící na lidské tělo v pohybu. Parolapolea je sólem Viktora Černického z brněnské JAMU, který hledá nové formy komunikace s diváky na poli fyzického divadla, moderní klauniády, tance i současného cirkusu.
Sobotní program zahájí diskuze Čaj o páté na téma produkce vlastní tvorby a pokračovat bude prezentací menších ukázek z tvorby hostů z Polska a výsledků spolupráce se studenty HAMU pod vedením Lenky Flory. Večer završí koncert plzeňské kapely Annešanté.

Zdroj: Studio ALTA

Témata článku