Festival Zlatá Praha startuje příští sobotu Zlatým dnem na Žofíně

Festival Zlatá Praha startuje příští sobotu Zlatým dnem na Žofíně

Festival Zlatá Praha startuje příští sobotu Zlatým dnem na Žofíně

Od soboty 12. až do středy 16. října budou mít návštěvníci pražského Žofína možnost potkat největší mezinárodní hvězdy tanečního i hudebního světa. A také zdarma zhlédnout takřka devadesát snímků, které se utkají o titul Grand Prix Golden Prague. Koná se totiž padesátý, jubilejní ročník Mezinárodního festivalu České televize Zlatá Praha. V sobotu bude zahájen interaktivním zábavním programem pro veřejnost, který ovládne celý Slovanský ostrov. Workshopy pro ty, kteří si chtějí zkusit balet či základy společenského tance, doprovodí program pro děti i projekce vybraných snímků, které se festivalu účastní. Například Labutího jezera v hiphopové verzi.
Festival České televize Zlatá Praha se koná již po padesáté a je přehlídkou nejlepších snímků, které se za poslední rok natočily na mezinárodní hudební a taneční scéně. Od neděle si bude moci každý návštěvník Žofína sám vybrat z devadesáti soutěžních filmů ty, které jej nejvíc zaujmou, a bez front, výdajů či časového omezení je v kulisách historického paláce zhlédnout. Mezi letošní nabídkou je sedm českých snímků, ze zahraničních se o titul Grand Prix Golden Prague uchází například nečekaně moderní Labutí jezero či sugestivní dílo Terezín – útočiště v hudbě, natočené v Terezíně s lidmi, kteří přežili ghetto. Nachystána jsou také setkání s renomovanými režiséry, producenty a choreografy i odborné workshopy.
Sobotní Zlatý den Zlaté Prahy se koná v prostorách Žofína i přilehlého Slovanského ostrova v době od 10 do 17 hodin. Kdo bude mít chuť, může se zde naučit základy baletu, vyzkoušet si hudební nástroje nebo se na odborném workshopu zdokonalit ve fotografování tance a pohybu. Pro děti je připraveno tancování s hvězdou StarDance Janem Onderem. Na Slovanském ostrově vystoupí také Jaroslav Uhlíř, Dětská opera, Malé baletky, tanečníci pražských konzervatoří či hudební trio String Ladies. Večer se budou pod širým nebem promítat rovněž nejlepší snímky z letošní kolekce festivalu. Zdroj: Zlatá Praha

Témata článku