Jalegado Dance Company - „Synergy of lights in the darkness…“

Jalegado Dance Company - „Synergy of lights in the darkness…“

Jalegado Dance Company - „Synergy of lights in the darkness…“

Dobruška se chystá na velký taneční svátek. V pátek 4. března od 18,00 hodin vystoupí ve velkém sále Společenského centra taneční formace Jalegado Dance Company z Prahy se svým celovečerním tanečním představením Synergy of lights in the darkness… Choreografem a uměleckým šéfem skupiny je bývalý sólista slavné americké José Limón Dance Company – Joe Alegado. Tento skvělý tanečník, pedagog a choreograf původem z Texasu je velmi dobře známý odborné veřejnosti u nás i v zahraničí a svým pojetím tance ovlivnil značné množství interpretů i tanečních pedagogů.
Tanečnice Lucie Drábková je označována za jednu z nejlepších tuzemských tanečnic modern jazzu. Od roku 2007 je členkou Jad Dance Company, kde získává znalosti ve stylech jako street dance, hip-hop, house, jazz, afro a bodydrumming. Byla např. asistentem choreografie k videoklipu Kanyeho Westa Runaway. S Kanye Westem také vystupovala na předávání cen MTV v Los Angeles. Je asistentkou Joe Alegada, cestuje s ním po Evropě i USA. Roku 2009 a 2010 vystupovala v duetu s ním na tanečním festivalu v Menorce. V roce 2009 spolu založili neziskovou organizaci Jalegado Dance Company.
Japonská tanečnice Mami Kawabata se věnuje stylům jako hiphop, street dance, jazz, house, wack, new style. Je členkou Jalegado Dance Company a Dance 2XS Prague. Kromě Joe Alegada dále v nynější době spolupracuje s Ivankou Hanichovou, Sárou Puchowskou a Monikou Rebcovou.
Tanečnice Linda Fernandez Saez působí jako členka a sólistka skupiny BaToCu, pod vedením Moniky Rebcové, kde se specializuje na tradiční a moderní africký tanec. Od r. 2005 do r. 2009 byla členkou Jad DC, kde se specializovala na modern jazz, hip hop a body drumming. Na přelomu let 2009 / 2010 připravila představení Labyrinth spolu s choreografkami Janou Ryšlavou a Ayou Řezaninovou. Dále spolupracovala na choreografii Hladiny v muzikalu Kudykam, na kterém se seznámila s režisérem Dodo Gombárem, se kterým spolupracovala jako choreograf a pohybový poradce jeho divadelní inscenace Armagedon na Grbu, stanice Tančírna.
Markéta Orságová tančí v Jalegado Dance Company. Učila v tanečních školách Viktoria, Magic Free Group Brno,Tanečné Divadlo Bralen Bratislava, Freedom Praha, Cramps Dance Company o.s. Roku 2003 asistovala Joe Alegadovi na festivalu Impuls Tanz ve Vídni. Vytvořila choreografie pro Bralen, Freedom Praha a Maximvs v Brně. Účinkovala v choreografiích od Rastislava Letenaje, Davida Strnada, Joe Alegada, Bruce Taylora, Cristiy Perera, Libora Vaculíka, Ervina Vargy, a dalších, na prknech Slovenského národního divadla v Bratislavě, Národního divadla v Brně, Laterny magiky a dalších scénách na Slovensku, v Česku, Polsku, Maďarsku.
Hlavním záměrem připravovaného komponovaného pořadu, se kterým Jalegado Dance Company přijede do Dobrušky, je seznámit diváka se světem tance. Proto je do programu zařazeno mluvené slovo, přiblížení choreografií a rozhovory. Programem bude provázet Kateřina Talavašková. Zdroj: Kulturní zařízení města Dobrušky

Témata článku