Koupelny – performance jako podívaná do jiných světů a cizích bytů

Koupelny – performance jako podívaná do jiných světů a cizích bytů

Koupelny – performance jako podívaná do jiných světů a cizích bytů

Ve čtvrtek 4., pátek 5. a neděli 7. dubna se v produkci divadla Alfred ve dvoře uskuteční od osmi hodin projekt KOUPELNY PART II: KRÁSA. Stojí za ním umělecká skupina Rybařvoucí a jde o projekt jazykově bezbariérový. Proč stojí v centru zájmu právě koupelny? Koupelna je místo spjaté s očistou a zkrášlováním těla. Autoři představení Koupelny part II: Krása vychází z fascinace leckdy absurdním světem iluzí kosmetického průmyslu. Specifická estetika kosmetických výrobků je inspiruje ke hře, ve které transformují objekty denní potřeby a dávají jim nový tvar a jiný význam. Vytváří tak surreálný svět originálních výtvarných vizí, kde se krása zjevuje v mnoha podobách a návody na obalech šamponů a kosmetických kapesníčků se dají luštit na tisíce různých způsobů. V druhém díle tentokrát i v holešovických koupelnách.
Inscenace Koupelny part II: Krása vychází z řady výtvarně-divadelních performancí v koupelnách soukromých bytů v Čechách a ve Francii, které vznikly v letech 2009-2011. Výsledky těchto experimentů autoři nyní dále rozvíjí i mimo prostory koupelen. Prvním pokusem byla inscenace Koupelny part I: Mýdlo zabývající tématem intimity v rámci divadelního prostoru. V druhém díle Koupelen se Rybařvoucí vydává objevovat nové přístupy. Spolu s diváky navíc zamíří přímo do holešovických bytů a na pavlače samotného Alfreda ve dvoře.
Skupina Rybařvoucí vznikla v roce 2009. Je složená převážně ze scénografů, kteří postupují cestou kolektivní tvorby s důrazem na vizuální složku, práci s materiálem, performance a stylizaci výsledného tvaru představení. Stěžejní aktivitou skupiny je projekt „Koupelny“ v České republice a ve Francii.  V současné době pořádá také festival alternativní hudby Listopadové kozelce (Praha – Litomyšl), a sympozium hudby a land artu podél vlakové trati nazvaný „Lokálka“ (Vysoké Mýto – Litomyšl). Zdroj: Alfred ve dvoře

Témata článku