Lenka Vagnerová a Vladimír Javorský uvedou v La Fabrice Lešanské jesličky

Lenka Vagnerová a Vladimír Javorský uvedou v La Fabrice Lešanské jesličky

Lenka Vagnerová a Vladimír Javorský uvedou v La Fabrice Lešanské jesličky

Ve středu 2. listopadu 2016 uvede soubor Lenka Vagnerová & Company v divadle La Fabrika novou inscenaci Lešanské jesličky. Představení je inspirováno stejnojmennou vánoční baladou Františka Hrubína. Konceptu, dramaturgie a režie představení se ujali choreografka Lenka Vagnerová a herec Vladimír Javorský. Tančí Andrea Opavská, Fanny Barroquére, Branislav Bašista, Ivo Sedláček a Michal Heriban.

„Inscenace Lešanské jesličky je inspirována stejnojmennou vánoční baladou, která je zároveň poslední dokončenou skladbou Františka Hrubína. Hluboký příběh, překrásná podoba jazyka, poezie plná obrazů mohou být lékem proti, za výkonem se řítící podobě světa a připomínkou především lidského rozměru každého z nás. Lešanské jesličky ohromují silou prostoty a lidskosti vystupující z Hrubínovy poezie. Představení o tom, co udrží Marii na tý "modrý kouli", byť na ní stojí jen palcem jediný nohy, představení hledající pod krunýřem zdání, představení o tom co dokáže jedna básnička /vločka sněhu/,“ dodávají autoři.
„Jdou Josef Padevět se ženou Marií, Marie nechce dát z náruče raneček z peřiny přehozené vlňákem a v něm tiše obíhá krev temnotou tělíčka, které se každým tepem srdce přibližuje ke chvíli, kdy si samo sebe uvědomí a nechá se uchvátit nesmírným a krásným životem s obludami válek, snů a lásky, …“ František Hrubín, Lešanské jesličky.

Zdroj: La Fabrika

Témata článku