Letní Letná 2017 představila svůj program

Letní Letná 2017 představila svůj program

Letní Letná 2017 představila svůj program

14. ročník festivalu Letní Letná proběhne od 17. srpna do 3. září 2017 v pražských Letenských sadech. Festival představí plejádu zahraničních souborů z Evropy i zpoza oceánu, ale také soubory domácí scény. Více informací na www.letniletna.cz.

Francouzsko-belgický soubor Colectiff Malunés vezme návštěvníky na výpravu do světa, kde se realita současnosti prolíná s dobře známými motivy pohádek. Do světa, kde se sedmero vynikajících artistů vrhá z jedné cirkusové disciplíny do druhé stále a znovu pokoušející hranice schopností lidského těla i platnost fyzikálních zákonů. „Představení FOREVER, HAPPILY… patří k těm, které vás na začátku chytne a na konci se jen neradi budete vracet zpět do reality čekající za stěnami cirkusového šapitó,“ popisuje ředitel a dramaturg festivalu Jiří Turek.
Po několikaleté odmlce se do Letenských sadů vrátí francouzský Atelier Lefeuvre & André. Letos v létě se představí ve třech oddělených, ale přesto propojených, přestaveních.
Žádnou neznámou není pro návštěvníky Letní Letné ani katalánský soubor Escarlata Circus, který letos navíc slaví 30 let. Jako dárek nadělí publiku představení, jehož hlavními ingrediencemi budou skoky, balancování, obratnost, krutost a spousta zeleniny.
Již v prosinci oznámili organizátoři jednu z hvězd programu, která v letošním roce opanuje secesní dřevěný Spiegeltent – kanadský Cirque Alfonse.
Po úspěšné inscenaci Timber stvořili kanadští „dřevorubci“ z Cirque Alfonse další představení Barbu, ve které používají tradiční hudbu z oblasti Québecu upravenou do elektronické verze v podání živé kapely.
Forever, Happily… je druhou inscenací francouzsko-belgické party artistů Colectiff Malunés. „S tou první odehráli stovky představení, procestovali celou Evropu a posbírali řadu ocenění. Nyní nazrál čas pro posunutí hranic vlastních schopností i fyzikálních zákonů a tak si stvořili vlastní svět, ve kterém originálně využívají tradičních pohádkových motivů. Ale pozor! Tady nežijí všichni ,šťastně až na věky‘, ve světě Malunés se princezny zamotávají do svých velkolepých rób a vlci jsou ti pronásledovaní…,“ dodávají zástupci festivalu.
Po několikaleté odmlce se na Letní Letnou vrací Didier André a Jean-Paul Lefeuvre alias Atelier Lefeuvre & André. „Letos v létě se představí hned třikrát, ve třech oddělených přestaveních, kde svůj um a schopnosti podrobí skutečnému testu. Uzavřeni v unikátní prostoru o rozměrech 8 metrů krychlových dokážou i na minimálním prostoru rozehrát symfonii geniálních triků, vtipných skečů a neuvěřitelných artistických kousků,“ vysvětlují zástupci festivalu a dodávají: „Katalánský soubor Escarlata Circus není na novocirkusové scéně žádným nováčkem. Tento rok slaví neuvěřitelných 30 let a o tom, že zdaleka nejsou u konce s dechem, svědčí i jejich představení Devoris Causa. Dle jejich slov je především oslavou svobody a představivosti. Představení tematizuje silné stavební kameny kolektivního vědomí lidstva: budování vzdušných zámků, život směřující ke smrti, konstruktivní ničení, zvídavost vedoucí k nevědomosti.“

Zdroj: SMART Communication s.r.o.

Témata článku