Letní Letná nabízí do 30. dubna zlevněné vstupenky

Letní Letná nabízí do 30. dubna zlevněné vstupenky

Letní Letná nabízí do 30. dubna zlevněné vstupenky

Třináctý ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla představí v závěru léta mezi 18. srpnem a 4. zářím 2016 tři světové soubory. V Austrálii usazenou mezinárodní ekipu Limbo, ve Francii působící kvartet Cirque Le Roux a z australského Brisbane přijede soubor Circa principála Yarona Lifschitze. Vedle zahraničních hostů bude v programu zastoupena i česká scéna nového cirkusu. Již jen do konce dubna mají návštěvníci možnost získat za výhodné ceny vstupné.
Francouzský Cirque Le Roux přiveze představení The Elephant in the Room, inspirované lehce dekadentní atmosférou černobílého filmu noir. Zahraniční tisk píše o sexy, něžném a srdcervoucím představení a o nejúplnějším propojení divadla a vrcholného vzdušného cirkusu, jaké je dnes k vidění. Circa z australského Brisbane na Letné překročí hranice snu a skutečnosti, šílenství a normality, lidského a zvířecího světa. „Sedm akrobatů a herců pod vedením Yarona Lifschitze vytváří spolu s hudbou, kombinující kabaretní popěvky, balady i elektroniku, úchvatně surreálné, laskavé a nečekaně dojemné představení,“ dodávají organizátoři.
Zážitek slibuje také mezinárodní soubor akrobatů a umělců z Montrealu, New Yorku, Marseille a Austrálie Limbo, který předvede ve stejnojmenném představení směs kabaretu, cirkusu a akrobacie. Projeli s ním za tři roky přes deset festivalů na celém světě a kritika mluví v superlativech o vzrušující senzaci, při níž budete poposedávat na kraji sedadla. A ještě jedna reference: Mezi diváky v unikátním secesním dřevěném šapitó Magic Mirror zasedla už dvakrát dáma, která rozumí pódiovému show jako málokdo jiný – Madonna,“ říkají organizátoři a vzápětí dodávají: „Představení Limbo stejnojmenného mezinárodního souboru, působícího v Austrálii, zavede diváky do zlověstného podsvětí, kde vládne dechberoucí akrobacie, neuvěřitelné fyzické výkony i infarktové kouzelnické iluze. Na jevišti v režii Scotta Maidmenta exceluje mezinárodní soubor prvotřídních akrobatů a umělců z Montrealu, New Yorku, Marseille a Australie - polykačka mečů a kráska Heather Holliday, akrobat na tyči popírající gravitaci, beatboxer a klaun Mikael Bres, akrobatický tanečník Hilton Denis, vzdušná akrobatka Evelyne Allard, akrobat na rukou Danik Abishev a neuvěřitelný hadí muž a akrobat Aurelien Oudot. Představení pohání vpřed divoká hudba plná extatických melodií, elektroakustických zvuků a hravých rytmů.  Na kontě má Limbo vyprodané premiéry na Adelaide Fringe Festivalu v roce 2013, s úspěchem pak hostovalo na přehlídkách jako London Wonderground Festival, Edinburgh Christmas Festival, Sydney Festival, Festival de Teatro Bogota, Aalborg Spiegeltent Festival, Munich a Kermezzo(o) Brussels.“
Francouzský Cirque Le Roux nazval svůj kus The Elephant in the Room. Inspirováni kouzlem černobílých filmů z dob dávno minulých změní čtyři umělci cirkusové šapitó v zakouřený svět intrik, akrobatických fyzických výkonů, grotesky a tajemství. Gregory Arsenal, Yannick Thomas a Philip Rosenberg studovali na Národní cirkusové škole v Montrealu, Lolita na ESAC - College of Circus Arts v Bruselu. Zkušenosti získávali v četných angažmá po celém světě, získali dvě bronzové medaile na Festival Mondial du Cirque de Demain v Paříži a na festivalu Sol y Circo v Německu. The Elephant in the Room  je jejich prvním vlastním společným představením. Režie se ujala Charlotte Saliou.
Představení Beyond australské company Circa se odehrává na několika menších scénách zasazených do dalších scén - v malých světech ohraničených červenými závěsy. „Diváci se ocitají ve zvláštně krásném a něžném světě, který překračuje nejrůznější hranice. Surreálně snové, dojemné i laskavé představení v režii renomovaného australského režiséra Yarona Lifschitze spojuje dynamické cirkusové disciplíny na visuté hrazdě či na tyči s odvážnými fyzickými kousky a také několika králičími maskami, aby okouzlilo a potěšilo diváky,“ dodávají organizátoři. V Německu psal recenzent o „Mistrovském představení, které okouzluje jako to nejlepší šampaňské…,” britský Guardian shledal Beyond „Komicky okouzlujícím s neskutečnými cirkusovými dovednostmi…” a britský The List hodnotí práci ansámblu: „Herci souboru Circa jsou rockovými hvězdami cirkusového světa…” Circa pochází z Brisbane v Austrálii. Od roku 2006 soubor hostoval v 33 zemích 6 kontinentů. Více informací zde.
Zdroj: SMART Communication s.r.o.

Témata článku