Letní Letná o víkendu: večery s Ctiborem Turbou, Kašpárek na valníku i komponovaný Cirksession

Letní Letná o víkendu: večery s Ctiborem Turbou, Kašpárek na valníku i komponovaný Cirksession

Letní Letná o víkendu: večery s Ctiborem Turbou, Kašpárek na valníku i komponovaný Cirksession

Sobotní a nedělní program Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná, který v Praze probíhá od 16. srpna, nabídne 19 představení pro děti i dospělé. Poprvé po oba dny proběhnou unikátní Večery s Ctiborem Turbou - studijní projekce filmových záznamů divadelních projektů tohoto výjimečného českého divadelníka, který se proslavil i za hranicemi naší republiky. V sobotu od 20 hodin uvidí návštěvníci snímek Proměny cirkusu, dokument o cirkusové škole ve Francii v Chalons Sur Marne a jejím směřování v režii Ctibora Turby. V neděli pak filmovou komedii Traja Chrobáci režiséra Jána Roháče podle scénáře Ctibora Turby a Jana Kratochvíla. Vstup na oba večery je zdarma a Ctibor Turba se projekcí osobně zúčastní.
Kromě dětských představení od 11, 14, 15.30 a 17.30 hodin po oba dny (například soubory Divadlo Tramtarie, Bilbo compagnie, bublinář Václav Strasser, Magdaléna Lážnovská a Kristýna Dámová, Ústav úžasu) nabídne sobota od 18:30 komponovaný večer nazvaný Cirksession složený z kratších výstupů, ukázek a samostatných čísel od mladých českých novocirkusových skupin Cink Cink Cirk, Cirkus TeTy, Cirkus Fruktus, Décalages, HAMU a dalších.
Neděle proběhne ve spolupráci s Rádiem Junior. Odpoledne je na programu mj. od 16:30 open air mobilní koncert Kašpárek na valníku, který je projektem kapely Kašpárek v rohlíku. Od 14 hodin proběhne také rodinná verze představení Bianco hlavní hvězdy festivalu, britského souboru NoFit State Circus. Od 18:30 pak derniéra představení BUM+ českého novocirkusové souboru Cink Cink Cirk.
K hlavním večerním lákadlům víkendového programu pak patří obě hlavní zahraniční hvězdy, NoFit State Circus z Velké Británie a francouzský soubor Compagnie Rasposo, jejichž představení jsou plná akrobacie, tance, pohybu a mnoha novocirkusových disciplín. Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná probíhá v Praze v Letenských sadech až do 3. září a v programu je celkem 135 představení. Novinkou pro rodiče, kteří nemají hlídání dětí a chtějí navštívit večerní představení, je tzv. Noční hlídka, kdy se o děti od 18 do 22 hodin postarají se zajímavým programem lektorky z Jablíčkova.Vstup do areálu festivalu je zdarma, na příchozí kromě představení čekají například výtvarné dílny pro děti, mládež i dospělé, Bibliobus Oskar Městské knihovny v Praze se čtením na dece, hrami i dílnami, cirkusové dílny Cirkusu LeGrando, kavárna a bar s tančírnou. Přesný program festivalu a další informace jsou uvedeny na www.letniletna.cz. Vstupenky jsou v prodeji online na webu na místě v pokladně, která je otevřena každý den od 10 do 22 hodin. Zdroj: ArtsMarketing / Letní Letná

Témata článku