Letní Letná startuje za necelý měsíc

Letní Letná startuje za necelý měsíc

Letní Letná startuje za necelý měsíc

Letošní 13. ročník mezinárodního festivalu Letní Letná se uskuteční ve dnech od 18. srpna do 4. září 2016. Přehlídka akrobacie, tance, pohybového divadla a klaunérií nabídne přes 170 vystoupení, open-airů, workshopů a představení pro děti. Na pěti scénách se v průběhu osmnácti dnů představí zahraniční soubory i domácí umělci.
„Nezapomenutelný zážitek slibuje australský soubor prvotřídních akrobatů a umělců Limbo, který svým představením letošní ročník slavnostně zahájí. A zahájení to bude jaksepatří - unikátní secesní dřevěné šapitó Magic Mirror se na několik hodin promění v magické místo, kde vládne dechberoucí akrobacie, neuvěřitelné výkony i infarktové kouzelnické iluze.
Až od protinožců na Letnou zamíří také soubor Circa, jež ve svém představení Beyond doslova posouvá hranice fyzických zákonů. Unikátní představení prodchnuté atmosférou minulého století představí při své české premiéře francouzští Cirque Le Roux,“
dodávají organizátoři.
Jako každý rok nabídne i letos Letní Letná několik premiér. Hned druhý festivalový den, 19. srpna, představí český soubor Losers Cirque Company premiéru nové inscenace Beach Boy(s), v režii Jiřího Havelky. Předpremiéru své poslední klaunérie s názvem Bottom pak uvede 26. srpna americký divadelník, režisér a akrobat Daniel Gulko.
Vedle zahraničních hostů bude v programu zastoupena i česká scéna nového cirkusu. Klaunérii Funus předvedou hned několikrát Bratři v tricku, dále se představí Radim Vizváry, Cirkus TeTy, Eliška Brtnická, Squadra Sua Clowns, Ondřej Holba, Holektiv a VOSTO5. Poprvé se pražskému publiku představí Kočovná společnost Žebřiňák se svým open air představením BarRock.
Mladá generace herců a akrobatů se v programu představí hned několikrát – v Cirksession I, jež organizuje centrum pro nový cirkus Cirqueon, a v Cirksession II, za kterým stojí Cirkus Mlejn. Do třetice pak mladá generace vystoupí v představení s názvem Chaos srdce, které společně se svými žáky z 3. ročníku Ateliéru fyzického divadla Divadelní fakulty JAMU připravil Daniel Gulko.
Pro ty nejmenší návštěvníky je určený dopolední a odpolední program - Kolotoč pohádek, O pračlovíčkovi, Popelka nebo Dlouhý, Široký a Bystrozraký.

Zdroj: SMART Communication

Témata článku