Malá inventura 2016 v Českých Budějovicích

Malá inventura 2016 v Českých Budějovicích

Malá inventura 2016 v Českých Budějovicích

Malá inventura 2016 nabídne na přelomu září a října nový divadelní festival v Českých Budějovicích, jehož dramaturgii tvoří vybraná představení z pražské přehlídky, doplněná o profesionální regionální tvorbu z Jihočeského kraje. Z pražské dramaturgie budou diváci moci zhlédnout inscenaci Synovial dua Marek Zelinka - Martin Talaga o tom, jak muž vnímá své tělo a francouzské představení Cow love. Malá inventura 2016 České Budějovice proběhne v termínu od 27. září do 2. října 2016 v prostorách kulturního a spolkového domu Slávie, Malém divadle, dále ve Švestkovém dvoře v Malovicích a nemalá část programu se odehraje také v kavárně Široko (především jeho doprovodná část).
Zahájení festivalu proběhne 27. září právě v kavárně Široko. Festival odstartuje vernisáží interaktivní výstavy divadelní kavárny Theatroom a performancí The Bird britské tanečnice a choreografky českého původu Andrey Miltnerové ve světelném designu Jana Komárka.
Podtitul českobudějovické dramaturgie festivalu nese název „Jižní Čechy produkují”. „To napovídá, že jsme do dramaturgie zařadili inscenace, které vznikaly v jižních Čechách. Na festivalu představíme inscenace Kocour - nové pohybové divadlo autorské dvojice Slávy Zubkova a Marka Menšíka inspirované básní pro děti japonské autorky Yoko Sono The Cat That Lived a Million Times, Now..? Divadla Continuo o autenticitě našeho života a jednání vůbec, dále se představí Malé divadlo se svou inscenací Karel - táta vlasti pojednávající neotřelým způsobem o otci vlasti Karlu IV. a Kabaret Kajbar, který vzdává světu ,holt‘ svou tvorbou - poezií, hudbou, veršem či šou s tancem,“ prozradila Bára Paulátová, předsedkyně spolku Kredance.
Doprovodný program je pak složen z workshopů, přednášek i setkání s umělci. Zájemci si budou moci vyzkoušet vytvořit choreografii s představiteli hlavních rolí inscenace Cow love - Nandou Suc a Fredericem Robledo, napsat příběh za jeden měsíc - návod k tomu dostanou od režiséra Malého divadla Janka Lesáka nebo si vyrobit divadlo do krabice s Dorkou Bouzkovou. Vše doplní přednáška s Kakalíkem - autorem vizuálu kuřete, interaktivní prohlídka Jihočeského divadla ve spolupráci s Ateliérem 3D, projekce filmu o akrobatech v Maroku, nebo rady Nové sítě pro všechny, jež hledají vhodná řešení v oblasti grantové problematiky, vícezdrojového financování, produkce a networkingu. Součástí doprovodného programu bude také neformální setkání zástupců vybraných jihočeských měst s aktéry v oblasti kultury.

Zdroj: Nová síť

Témata článku