Mezinárodní site specific projekt a festival Divadla Continuo RE:START Malovice 35 se uskuteční na konci července

Mezinárodní site specific projekt a festival Divadla Continuo RE:START Malovice 35 se uskuteční na konci července

Mezinárodní site specific projekt a festival Divadla Continuo RE:START Malovice 35 se uskuteční na konci července

Divadlo Continuo letos v rámci pravidelného letního projektu otevře divákům své sídlo na Švestkovém dvoře v Malovicích v jižních Čechách. Program plný divadel, koncertů a site specific představení symbolicky zahájí projekt celkové rekonstrukce Švestkového dvora. Projekt RE:START Malovice 35 se koná od 24. do 27. července 2014. Letošní letní projekt se poprvé v historii divadla odehraje přímo v prostorách Švestkového Dvora, sídle Divadla Continuo v Malovicích a bude mít zcela unikátní podobu. Výsledky tvůrčích dílen, které od 10. do 23. července povedou na Švestkovém Dvoře členové souboru, nebudou mít na rozdíl od minulých let formu jednoho celovečerního představení, ale několika menších performancí a instalací. Ty se budou odehrávat v celém prostoru a okolí Švestkového Dvora v rámci čtyřdenního festivalu RE:START Malovice 35.
Kromě site specific představení uvedeme na festivalu dvě naše nejnovější inscenace (Den osmý a U zdi) a celou řadu divadelních představení a koncertů souborů a seskupení, které jsou nějakým způsobem spojeny s více než dvacetiletou historií našeho divadla. Mezi jinými se diváci mohou těšit na Buchty a loutky, Ridinu Ahmedovou, bývalého člena souboru Jakuba Škrdlu, spoluzakladatele Continua Dominika Tesaře či slovenskou kapelu Longital,“ dodává k projektu Pavel Štourač, umělecký vedoucí souboru.
Projekt RE:START Malovice 35 symbolicky zahájí projekt celkové rekonstrukce Švestkového dvora. Renovace stávajících historických budov usedlosti a výstavba nového divadelního sálu, která byla podpořena z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj, začne na podzim 2014. Stavba bude dokončena již v červnu 2015; slavnostní otevření je pak naplánováno na léto téhož roku.
Divadlo Continuo žije a tvoří na usedlosti Švestkový Dvůr v jihočeských Malovicích. Práci divadla je prakticky nemožné žánrově zařadit. Ve svých projektech propojuje pohyb, tanec a fyzické herectví s postupy loutkového divadla, živou hudbou a výraznou výtvarnou stylizací. Toto vše pak vytváří nezaměnitelnou poetiku a originalitu jednotlivých inscenací. Ve své tvorbě se soubor systematicky věnuje i projektům divadla v netradičních prostorech, ať už jsou to ulice či dvory domů, staré tovární prostory, krajina, rybník nebo vlak. Od roku 1997 pořádá divadlo pravidelný letní site-specific projekt, kterého se účastní studenti a mladí lidé prakticky z celé Evropy v jehož rámci vzniká ve vybraném nedivadelním prostoru divadelní představení. Tyto projekty jsou často spojeny s krajinou, ve které od roku 1995 jeho členové žijí a tvoří.
Program festivalu zde: http://www.continuo.cz Zdroj: Divadlo Continuo

Témata článku