Mime Fest Praha odstartuje již příští týden

Mime Fest Praha odstartuje již příští týden

Mime Fest Praha odstartuje již příští týden

Po mezinárodním festivalu Mime Fest v Poličce, který se na pomezí Čech a Moravy koná již pět let, čeká mimické divadlo i na diváky v Praze. Od 31. října do 4. listopadu 2016 proběhne v Paláci Akropolis třetí ročník Mime Festu Praha. Ten bude letos ve znamení mnoha „poprvé“ – v Čechách se poprvé představí mim Michael Aufenfehn nebo poprvé v Praze vystoupí belgičtí OKIDOK se svým představením Slips Inside. Mime Fest Praha zažije i dvě premiéry – první české provedení inscenace AnnaBerthaCecilia souboru Krepsko a světovou premiéru zažije i Monstera Deliciosa klaunského tria Squadra Sua.

„Pátý ročník Mime Festu v Poličce byl věnován památce Borise Hybnera, který by byl určitě šťastný, že jeho odkaz v podobě rozdávání smíchu byl naplněn a že pokračuje i v Praze, kam přivážíme mistry pohybu a humoru,” říká Radim Vizváry, umělecký šéf a dramaturg Mime Festu.
Pražský festival zahájí v pondělí 31. října sólové představení Michaela Aufenfehna (pod značkou souboru La Comedie des Masques), který je vynálezcem typu masky Maskenpanoptikums a zakladatelem německého souboru Habbe & Meik. „Právě jeho umělecká a pedagogická činnost podnítila vznik slavné skupiny Familie Flöz, která se tímto typem masky inspirovala a do dnes s ním po světě vystupuje. Aufenfehn zas přiveze do Čech představení Boris Bronski, ve kterém nevšedně zrcadlí lidské tváře a z banálních životních situací těží drama i komiku,“ dodávají zástupci festivalu.
V úterý vystoupí česko-finský soubor Krepsko, který v rámci programu Letní Letná nedávno uvedl premiéru inscenace Edgar’s Echo. Tentokrát bude v Paláci Akropolis k vidění česká premiéra jejich mezinárodního projektu AnnaBerthaCecilia. Jedná se o představení o abecedě složené z vizuálně pojatých ženských příběhů, přičemž ty jsou vytvořeny na základě prvních písmen abecedy, které jsou stejné napříč různými jazyky.
Třetí den festivalu bude patřit premiéře nejnovějšího představení českého souboru Squadra Sua, jehož členové se věnují hlavně pouličním produkcím. Tentokrát ale diváci zhlédnou kus pro divadelní sál s názvem Monstera Deliciosa.
Čtvrtek bude patřit čínské opeře, kterou nabídne Northern Kunqu Opera Theatre. „Uvedou tradiční, pro nás však velmi exotický příběh o lásce s názvem Pivoňkový pavilon. Festival pak zakončí 4. listopadu cenami ověnčený soubor OKIDOK se svojí ztřeštěnou show Slips Inside. Belgické duo, které si za toto představení vysloužilo třeba Grand Prix klaunského festivalu v Miláně, dokáže publikum bavit od začátku do konce bez jakýchkoli slov, rekvizit či hudby. Tato dvojka oděná jen do slipů potvrdí myšlenku festivalu, že stačí jen tělo herce, a s tím je možné vytvořit největší drama, stejně jako komedii, na níž dlouho nezapomenete,“ uzavírají zástupci festivalu.

Zdroj: Mime Fest

Témata článku