Mistr a Markétka v podání skupiny Mime Club

Mistr a Markétka v podání skupiny Mime Club

Mistr a Markétka v podání skupiny Mime Club

Ve dnech 22. a 23. listopadu 2015 uvede skupina Mime Club v Divadle Inspirace premiéru pohybového představení na motivy známého románu Michaila Bulgakova Mistr a Markétka.  V představení vystoupí Valeria Daňhová, Anna Kukuczková, Ondřej Holba, Radek Pokorný, Lukáš Šimon a Antonín Týmal. Režie se ujal Vojtěch Svoboda.
Vycházíme z naší zkušenosti práce s tělem,“ říká o skupině Vojtěch Svoboda, profesionální mim a režisér inscenace. „To nám umožňuje intenzivněji pracovat s emocemi, vyjádřit některé zásadní myšlenky jinak, možná ještě působivěji než při použití slov. Přitom nejdeme přímo po textu, ale po hereckých detailech v našem autorském pojetí námětu. Co je na tomto příběhu poutavé – to, čím láká stále další umělce ke zpracování – je dokonalý milostný příběh, láska doslova ,až za hrob´,“ dodává.
Svoboda, tak jako další tvůrci představení, je absolventem Katedry pantomimy HAMU v Praze. Svůj obor rád propaguje jak při tvorbě krátkých etud, tak celovečerními náměty, jako byla práce na pantomimickém libretu Václava Havla Perpetuum mobile. Mistr a Markétka je jeho režijním debutem. Mime Club má pak za sebou Emilii, pojednávající o krizi mladého člověka v dnešní době nebo politické divadlo Heydrich.
Produkční Mime Clubu Alexej Byček tuto dramaturgii komentuje: „Snažíme se ukázat, že pantomima nejsou jen bílé rukavičky, ale že má mnoho neobvyklých podob a je schopná přednést také důležité aktuální otázky.

Zdroj: Mime Club

Témata článku