MOVE fest 2016 v květnu v Ostravě

MOVE fest 2016 v květnu v Ostravě

MOVE fest 2016 v květnu v Ostravě

Letos v květnu Ostrava už potřetí ožije v rámci festivalu MOVE fest tancem a pohybem všeho druhu. Ve dnech od 25. do 29. května 2016 se mohou diváci v Kulturním centru Cooltour Ostrava těšit na současný tanec, pohybové divadlo a nový cirkus.  Podtitulem letošního ročníku jsou „hranice“. „Věříme totiž, že je náš festival pro každého a nikdo se nemusí bát, že tanečním vystoupením nebude rozumět. A jestli je propastná hranice mezi boháčem a chuďasem, městem a přírodou nebo metrosexuálem a dřevorubcem nepřekonatelná, nám zase odhalí chystaná představení,“ dodávají organizátoři festivalu. Kompletní program zde.
Festivalový program slibuje soubory jako 420PEOPLE, Losers Cirque Company nebo [PLAY]boyz, tvoření dvojicí Martin Talaga a Marek Zelinka. Jako vůbec první bude mít navíc ostravské publikum možnost zhlédnout také jedno zbrusu nové představení. Festival totiž zahájí světová premiéra inscenace 3CM, které vznikalo v koprodukci s ostravským Kulturním centrem Cooltour Ostrava.
Své tváře letošnímu ročníku festivalu propůjčili již zmiňovaní členové souboru [PLAY]boyz, duo Martin Talaga a Marek Zelinka. „TYhle („tYhle“ - názvev jedné z inscenací souboru, pozn.) mistři akrobacie a pohybu v nejrůznějších modifikacích vás chytí za srdce hlavně svérázným pojetím své tvorby i života. Akrobatické kousky nikdy nezapomenou okořenit špetkou nadsázky a notnou dávkou humoru. Těšit se tak můžete na podobnou divočinu na jevišti, díky které také Marek Zelinka, tanečník s pověstným knírem, nakonec po boku herečky a blogerky Marie Doležalové triumfoval ve StarDance, taneční soutěži České televize. S Martinem a Markem na festivalu nuda zkrátka nebude,“ říkají organizátoři.
Všechna představení sdělí všechno podstatné beze slov a jsou tedy jazykově zcela bezbariérová. Všem, kterým pasivní sledování pohybu nestačí, pak MOVE fest 2016 nabídne dostatečné možnosti vyžití. Jako tradičně se budete moci zúčastnit sérií přednášek, doprovodných workshopů a parties.

Pro více informací sledujte web http://www.movefest.cz

Zdroj: MOVE fest

Témata článku