Nabitá sezóna 420PEOPLE a pozvánka na Novou scénu v únoru

Progresivní český taneční soubor 420PEOPLE prožívá začátek nového roku plný mimořádně atraktivních pracovních výzev.
Začátkem ledna protagonisté 420PEOPLE Nataša Novotná a Václav Kuneš v pražské hale Trafačka natáčeli unikátní dance fashion film režiséra Jakuba Jahna, který bude mít premiéru na Festivalu tanečních filmů 2013 (koná se 18. – 20. dubna v Bio OKO v Praze). Spolu se skvělými tanečními výkony filmu dominuje kolekce Les Choses de la Vie...návrháře Marcela Holubce.
Velkou událostí je pro Natašu Novotnou a Václava Kuneše spolupráce s proslulou francouzskou tanečnicí Sylvií Guillem, v minulosti hvězdou pařížské Opery i Královského baletu v Londýně, nyní londýnského Wells divadla současného tance, na jejím gala představení 6000 Miles Away. Tvoří jej choreografie, pod kterými jsou podepsáni tři nejvýznamnější tvůrci současnosti: Jiří Kylián, William Forsythe a Mats Ek. Nataša Novotná a Václava Kuneš tančí Kyliánův duet 27’52“. Vystoupili 3. února v Říme, kde inscenace 6000 Miles Away získala prestižní ocenění Award for Best choreography seen in Italy in 2012 udělované magazínem Danza&Danza. V březnu se chystají reprízy projektu na australském turné s vystoupeními v Adelaide a v známé Opeře v Sydney.

A kdy se svých oblíbených tanečníků dočkají opět čeští diváci? Společná inscenace Orchestru BERG a souboru 420PEOPLE M is for… je na programu Nové scény Národního divadla 20. února od 20.00 hodin. Jde o první reprízu originálního projektu, který nekonvenčním způsobem spojuje současnou hudbu a současný tanec. Večer opět začíná projekcí filmu M is for Man Music Mozart Petera Greenawaye s původní hudbou Louise Andriessena v live provedení Orchestru BERG. Druhou část tvoří nedávno premiérovaná kompozice Resonance na pěší vzdálenost, ve které choreografka Nataša Novotná rozpohybovala tanečníky i hudebníky za pomoci vibrující hudby Jana Trojana. Videoukázku si můžete pustit na tomto odkazu: http://vimeo.com/59090154

420PEOPLE jsou dnes prestižním tanečním souborem, který na přelomu let 2006/2007 založili Václav Kuneš a Nataša Novotná – bývalí dlouholetí členové Nederlands Dans Theater Jiřího Kyliána. Ve spolupráci s umělci z různých oborů naplňují svou uměleckou vizi a produkují tvorbu s pomyslnou značkou Made by Czechs, soubor 420PEOPLE je však zároveň organickou součástí mezinárodní tvůrčí scény. Soubor se od roku 2009 těší podpoře ze strany Nadace BNP Paribas.

Témata článku