New York bude hostit nové nazkoušení inscenace Krevety á la Indigo souboru Spitfire Company

New York bude hostit nové nazkoušení inscenace Krevety á la Indigo souboru Spitfire Company

New York bude hostit nové nazkoušení inscenace Krevety á la Indigo souboru Spitfire Company

Soubor Spitfire Company se se svými inscenacemi v průběhu posledních tří měsíců představil ve Skandinávii, USA a Izraeli. Během 24 představení mohli diváci v Norsku, Dánsku a Švédsku zhlédnout kompletní trilogii – Sniper’s Lake, Animal Exitus a One Step Before the Fall. V Izraeli bylo na podzim k vidění představení Antiwords a soubor zároveň zakončil Týden Václava Havla odhalením "Havel's Place" od Bořka Šípka v univerzitním parku v Tel Avivu. Právě hru Antiwords, volně inspirovanou Havlovou audiencí, uvidí diváci 29. listopadu 2015 v Paláci Akropolis. Hra bude k vidění hned po české derniéře inscenace Krevety á la Indigo. S Krevetami se ale diváci nerozloučí nadobro – 15. prosince 2015 budou k vidění v centru Dixon Place v New Yorku.
Poslední listopadovou neděli proběhne v Paláci Akropolis česká derniéra hry Krevety á la indigo. V ten samý večer pak mohou pražští diváci vidět i představení Antiwords, které se poprvé v nové sezoně vrací do České republiky. Krevety á la indigo sice uvidí diváci na českém jevišti naposledy, ale v USA se představí poprvé. Newyorské publikum bude mít možnost hru vidět 15. prosince 2015 v Dixon Place. „Režisérce Miřence Čechové se podařil neuvěřitelný kousek, vyhrála s projektem Krevety á la Indigo otevřenou výzvu divadla Dixon Place a projekt bude uveden na hlavním divadelním sále. Projekt byl vybrán z několika set žádostí a bude nazkoušen s americkými performery a herci.“ říká Petr Boháč, režisér a umělecký šéf souboru Spitfire Company.
Kulturní večer v Paláci Akropolis si diváci užijí za zvýhodněnou cenu. Vstupenka na Krevety á la Indigo platí i na následující představení Antiwords.
Nabité léto pro Spitfire Company završilo 19 repríz hry Antiwords ve 3 týdnech na festivalu Edinburgh Festival Fringe. Hře se podařilo vysloužit si svou variací na havlovské téma nominaci na Total Theatre Award. Představení poté viděli i diváci v Jeruzalémě, kde zahajovalo Týden Václava Havla. V rámci této série připomínkových akcí byla navíc odhalena na Telavivské univerzitě Lavička Václava Havla, pamětní místo věnované Václavu Havlovi, které vytvořil architekt a designér Bořek Šípek.
Mezinárodní tour souboru zároveň probíhala ve Skandinávii. Během 24 dní představil Spitfire Company své kompletní taneční portfolio – hry Animal Exitus, One Step Before the Fall a Sniper’s Lake tak byly k vidění mimo jiné na festivalu Nonstop v Norsku a v sedmi městech ve Švédsku.

Zdroj: Palác Akropolis

Témata článku