Nová taneční soutěž v Brně nese název NARUBY

Nová taneční soutěž v Brně nese název NARUBY

Nová taneční soutěž v Brně nese název NARUBY

V Brně se chystá novinka pro aktivní milovníky tance: první ročník zbrusu nové taneční soutěže pro amatérské taneční skupiny a jednotlivce. Soutěž se jmenuje NARUBY a už svým názvem naznačuje, že chce přistoupit k zadání netradičně a podívat se na spojení hudby a tance v jiném světle, než je obvyklé. K vidění budou na soutěži buď baletní choreografie vytvořené v klasickém tanečním slovníku, ale na hudbu 21. století. Naopak druhá kategorie, moderní tanec, bude mít v zadání hudbu klasickou.
Projekt NARUBY uvádí Taneční škola Řetězová reakce, s.r.o. Akce je zároveň absolventským počinem studentky 3. ročníku hudební produkce na JAMU v Brně. Soutěž se uskuteční v Divadle na Orlí v Brně ve dnech 31. 10. - 1. 11. 2014. Uzávěrka přihlášek je 1. 10. 2014 ve 24:00.
Soutěž bude spojená s doprovodným programem přístupným nejen pro účastníky. V pátek 31. října bude připraveno několik „rozehřívacích“ workshopů. Z významných lektorů, kteří je povedou, je to např. brazilský tanečník a baletní mistr Národního divadla Brno Gustavo Bessera Quintans. Workshop moderního tance, s důrazem na improvizaci a taneční výraz, povede Dagmar Dash Jiříčková. Přímí účastníci soutěže mají všechny workshopy zdarma. Pro zájemce, kteří by si přišli rádi zatancovat, ale nebudou soutěžit, je stanovena cena 100 Kč za lekci.
Samotná soutěž se uskuteční v sobotu 1. 11. 2014 od 9:00. Účastníci se budou moci přihlásit do dvou kategorií Moderní tanec a Klasický tanec. V každé z nich vyhodnotí pětičlenná porota tři nejlepší choreografie. Udělí také cenu Grand Prix za výběr hudby a kreativitu. Více informací o soutěži, podmínky a přihlášku ke stažení naleznete na webových stránkách: www.retezovareakce.cz/naruby a další aktuální informace také na www.facebook.com/souteznaruby

Témata článku