Pátý ročník Noci divadel proběhne 18. listopadu 2017

Pátý ročník Noci divadel proběhne 18. listopadu 2017

Pátý ročník Noci divadel proběhne 18. listopadu 2017

Institut umění – Divadelní ústav jako hlavní koordinátor projektu Noc divadel 2017 otevřel registraci pro nadcházející ročník. Jubilejní pátý ročník Noci divadel, který připadá na 18. listopadu 2017, se pod heslem „Forever Young“ zaměří především na náctileté publikum.

Česká Noc divadel patří již tradičně k největší akci v rámci mezinárodního projektu European Theatre Night, jehož je součástí. Čtvrtého ročníku Noci divadel se v České republice zúčastnilo na 50 000 návštěvníků, kteří zavítali do některého ze 130 divadel v 31 městech. Čtvrtý ročník Noci divadel se kromě České republiky konal také v Chorvatsku, Rakousku, Bulharsku a na Slovensku. Noc divadel poskytuje divákům možnost zažít v divadle program, který se jindy v roce neopakuje. V roce 2016 si mohli diváci prohlédnout divadelní zákulisí, zúčastnit interaktivních představení, soutěží a například také diskuzí.
Registrace pro jubilejní 5. ročník byla otevřena 2. května a potrvá do 30. září 2017. Zapojit se mohou jak velká kamenná divadla, tak nezávislé soubory, kulturní organizace, spolky i jednotlivci.

Registrační formulář ZDE.

Zdroj: Institut umění – Divadelní ústav

Témata článku