Podzimní část Sezony nového cirkusu Plzeň 2015 zahájí francouzský akrobatický soubor Cirque Aïtal

Sezona nového cirkusu v rámci projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury uvede od 24. září 2015 předposlední zahraniční představení. Ve svém cirkusovém šapitó, které tentokrát najdou návštěvníci v Borském parku, zahraje francouzský soubor Cirque Aïtal do 1. října celkem sedmkrát představení nazvané Pour le meilleur et pour le pire (V dobrém i ve zlém). Představení je jazykově bezbariérové a je určeno i pro rodiny s dětmi od 6 let.
Hlavními protagonisty jsou pouze dva akrobaté, herci a také zakladatelé souboru Francouz Victor Cathala a Finka Kati Pikkarainen. “Skvělá vzdušná akrobacie, humor, jemná poetika představují největší přednosti tohoto mezinárodního páru, který tentokrát hraje na podlaze pokryté zemí,” uvádí umělecký šéf Plzně 2015 Petr Forman.
Pour le meilleur et pour le pire mělo premiéru v listopadu 2011. „Za zvuků autorádia vtáhne dvojice akrobatů diváky do svého neobvyklého vztahu. Představení vypráví příběh dvou herců, kteří jsou neustále na cestě, v autě, smutní, veselí, prožívající radostné i smutné příhody, kde se mísí smích se slzami, rytmus s prachem a vůní benzínu. Jde o představení plné poezie, rock’n rollu a humoru. Ve spojení s neuvěřitelnou vzdušnou akrobacií je Pour le meilleur et pour le pire silnou a strhující cirkusovou podívanou,“ dodávají organizátoři Sezony nového cirkusu Plzeň 2015.
Cirque Aïtal  založila dvojice Victor Cathala a Kati Pikkarainen v roce 2004 a Pour le meilleur et pour le pire je jejich druhým představením. Název souboru v oksitánštině znamená “je to tak, jak to je”.
Sezona nového cirkusu v rámci Plzně 2015 po hostování souboru Cirque Aïtal pokračuje 22. října se souborem DaeMen / Loser(s) Cirque Company a od 10. do 15. listopadu dalším francouzským souborem Akoreacro a představením Klaxon. Jeho základem je šest akrobatů, pět hudebníků, jeden splašený klavír a akrobacie. Vstupenky jsou k dostání v předprodejní síti Plzenskavstupenka.cz a Eventim, osobně v Meeting Pointu na náměstí, či na místě.

Více informací na www.plzen2015.cz

Zdroj: ArtsMarketing.CZ

Témata článku