Pražská premiéra choreografie Dark Horse Lenky Vagnerové již zítra

Pražská premiéra choreografie Dark Horse Lenky Vagnerové již zítra

Pražská premiéra choreografie Dark Horse Lenky Vagnerové již zítra

Ve dnech 4. a 5. února 2016 bude poprvé v Praze ve Studiu ALTA uvedena choreografie Dark Horse Lenky Vagnerové, kterou vytvořila pro skupinu Norrdans. Dílo na hudbu Ivana Achera zatančí Fanny Barrouquère. Premiéra choreografie se uskutečnila 16. září 2012 v Murberget Länsmuseet Västernorrland.
Autorka k choreografii dodává: „V životě jsou chvíle, kdy nalezneme nečekanou sílu, o níž jsme dříve ani nevěděli, že existuje nebo jsme ji vědomě potlačili. Někdy je třeba naslouchat vnitřním hlasům a řídit se vizemi, které směřují a ovlivňují náš život bez ohledu na to, jak absurdní se to může zdát.“
„Stejně jako vlk, intuice má své drápy, kterými věci rozpáře a oči, které vidí skrze štít světského lidského naslouchání.“
(Women who run with the wolves, Clarissa Pinkola Estés, Ph.D.)

Trailer zde.

Norrdans je taneční skupina ze severního Švédska. Jejím cílem je prezentovat soudobý tanec ve všech jeho formách s důrazem na mladé publikum. Od zahájení činnosti v roce 1995 vyprodukovala skupina velký počet tanečních představení jak s renomovanými choreografy, tak s novými talenty.

Lenka Vagnerová & Company je soubor tanečního divadla založený v roce 2012 Lenkou
Vagnerovou, která působí jako nezávislá choreografka, taneční pedagog a tanečnice na současné české i zahraniční scéně. Existenční otázky, naléhavost témat vztahu člověka ke zvířatům a okolí, hra se skutečností a fantazií jsou charakteristické pro tvorbu LV&C. Lenka Vagnerová klade důraz na preciznost pohybových kvalit a detailů, využívá sílu a dynamiku skupiny, hledá fyzické možností a pohybové hranice vlastního těla. Soubor pravidelně pracuje s tanečníky, herci i hudebníky.

Zdroj: Studio ALTA

Témata článku