Pražská premiéra představení Taneční pocta ping-pongu v podání 420PEOPLE

Pražská premiéra představení Taneční pocta ping-pongu v podání 420PEOPLE

Pražská premiéra představení Taneční pocta ping-pongu v podání 420PEOPLE

420PEOPLE představí poprvé v Praze 30. října 2015 v prostoru Jatka78 novinku na svém repertoáru – A Dance Tribute to Ping Pong neboli Taneční pocta ping-pongu. Choreografii Jo Strømgrena, uměleckého šéfa norské Jo Strømgren Kompani, nastudoval soubor pod jeho vedením.
Premiéra inscenace, jejímž pomyslným hybatelem je loutka hovořící hlasem českého herce Tomáše Měcháčka, se uskutečnila v rámci Mezinárodního festivalu soudobé taneční tvorby TANECVALMEZ v červnu letošního roku. Tento festival byl zároveň iniciátorem českého nastudování choreografie a jeho diváci ocenili výkony tanečníků, vtip a hravost. „Je to sice humor, ale mezi řádky to není až taková sranda,“ reagovala s úsměvem Nataša Novotná, výkonná ředitelka 420PEOPLE. Taneční pocta ping-pongu je nezávislým pokračováním symbiózy sportu a tance, které Jo Stromgren Kompani odstartovala v roce 1997 s Taneční poctou fotbalu. „Byl jsem unavený současným tancem, a tak jsme se vrátili k tomu, z čeho jsme vyrostli, ke sportu,“ vysvětlil Jo Strømgren v jednom z rozhovorů.
Pražskou premiéru na Jatkách78 doprovodí i další program na pomezí umění a sportu. Návštěvníci prostoru si například budou moci zahrát skutečný ping-pong se skutečnými tanečníky. Další představení je v holešovickém prostoru Jatka78 na programu 30. listopadu 2015.

420PEOPLE – taneční soubor, který na přelomu let 2007/2008 založili Václav Kuneš a Nataša Novotná – bývalí dlouholetí členové Nederlands Dans Theater Jiřího Kyliána. Ve spolupráci s umělci z různých oborů naplňují svou uměleckou vizi a produkují tvorbu s pomyslnou značkou Made by Czechs. Soubor 420PEOPLE je však zároveň organickou součástí mezinárodní tvůrčí scény. Soubor se se těší podpoře Ministerstva kultury ČR a Hlavního města Prahy, od roku 2009 pak také významné podpoře Nadace BNP Paribas.

Více informací na www.420people.org

Zdroj: 2media.cz

Témata článku