Představení Pre Gaiu v Divadle Štúdio tanca

Představení Pre Gaiu v Divadle Štúdio tanca

Představení Pre Gaiu v Divadle Štúdio tanca

Divadlo Štúdio tanca, profesionální taneční soubor se sídlem v Banské Bystrici obohacuje pravidelně slovenskou taneční scénu o novinky z vlastní tvorby a funguje i jako prostor pro projekty jiných subjektů a sólistů. Divadlo Štúdio tanca přitom existuje na slovenské scéně už 15 let. Nejnovějším projektem, který v Banské Bystrici uvede, bude inscenace s názvem Pre Gaiu, pohybový a hudební koncert Zuny Vesan Kozánkové a hudebníka Martina Maok Tesáka. Uskuteční se 27. března. Zuna Vesan Kozánková (1973)
Žena vyjadrujúca sa poväčšine tancom, pretože ho považuje za jednu z možností vyjadrenia svojej taoistickej duše. Jej v detstve počínajúce tanečné vzdelávanie prešlo akademickou pôdou Tanečného konzervatória a VŠMU v Bratislave, no stalo sa opäť otvorené slobode cez jej študijné pobyty v Európe a Ázii. Posledné roky sa Zunin tanec intenzívne prepojil aj so štúdiom Tradičnej čínskej medicíny, akupunktúry, shiatsu, qigongu a taoizmu, aby filozofické aspekty tohto štúdia mohla aplikovať aj do tanečnej praxe a do osobného života. Intenzívne spolupracuje so svojim partnerom Milanom v oblasti choreografickej tvorby i pedagogického výskumu. Je vyhľadávanou učiteľkou tanca, pohybu a shiatsu, pracujúca v profesionálnych skupinách a na významných tanečných školách v rôznych mestách Európy. Jej duša je spojená aj s letným tanečným campom “Tanec na horách” v prírode Orlických hôr, ktorý v roku 2000 s Milanom založila a každoročne tam vyučuje a čerpá energiu.

 


www.artyci.com

 


www.shiatsu-terapie.sk Martin Maok Tesák (1974)
Hudobník, multiinštrumentalista, skladateľ filmovej a divadelnej hudby. Narodil sa v Bratislave, nedokončil štúdium architektúry. Na gitare hrával alternatívny rock v bratislavskej skupine Volvic Pič, ktorá na seba upozornila pred koncertom legendy Collegium Musicum, no nenahrala oficiálny album. Viac ako desať rokov pod menom Maok vytvára improvizovanú hudbu s etnickými a experimentálnymi prvkami, ku ktorej pozýva hostí voľne združených v skupine Svetloleť. Na kolene nahral a vydal trinásť albumov. Skladal hudbu do filmov Juraja Jakubiska (Bathory), prírodovedca Tomáša Hulíka a filmára - cestovateľa Pavla Barabáša (Premeny Tatier, Tatry zamrznuté v čase, Bhután, Ticho nad oblakmi). Robí hudbu k divadelným a tanečným inscenáciám, koncertuje v Česku a na Slovensku.

 


www.maok.net  

Témata článku