Premiéra Csaby Molnára dnes v Ponci

Premiéra Csaby Molnára dnes v Ponci

Premiéra Csaby Molnára dnes v Ponci

Ponec zahajuje novou sezonu 19. září 2016 světovou premiérou maďarského režiséra, choreografa a tanečníka Csaby Molnára s názvem The Ox. „Autor v ní zkoumá hranice, které nás limitují jak ve společenském, tak v každodenním životě a ačkoli se vydává cestou recese a bláznovství, z díla dýchá temná realita dnešní doby. Csaba Molnár je fenoménem budapešťské scény, opakovaně uspěl v Aerowaves a projel díky tomu značnou část Evropy, s dílem Skin Me sklidil ovace na festivalu Tanec Praha 2015. Nové dílo vzniká v rámci evropského projektu Be SpectACTive!,“ dodávají zástupci divadla Ponec.
První domácí novinkou je autorská inscenace You Are Here režisérky Petry Tejnorové a slovenského choreografa Jara Viňarského, kterou premiérově uvedou 26. a 27. září.
Když jsme před patnácti lety Ponec otvírali, nebyla jsem si jista, jestli dokážeme odehrát 80 veřejných produkcí ročně, ke kterým jsme se zavázali. Realita ale předčila všechna má očekávání a poslední roky Ponec otevíráme veřejnosti více než 200x ročně, což mě nesmírně těší a naplňuje optimismem,“ říká po 15 letech Ponce ředitelka a zakladatelka Tance Praha Yvona Kreuzmannová a představuje další inscenace podzimní sezony.
V říjnu, konkrétně 12. 10. uvede svou premiéru Švihla Tereza Hradilková. „Dech beroucí fyzický výkon protagonistky nás provede záblesky jejích osobních příběhů a vzpomínek. Kam až nás nakonec dovede, se dovíme právě na premiéře,“ dodávají zástupci divadla Ponec.
Tato performance doplní sérii sól, která zůstávají na repertoáru Ponce – patří k nim i L / One of the Seven Andreje Petroviče v interpretaci Martiny Hajdyly Lacové, Devoid Michala Záhory, La Loba Lenky Vagnerové v podání Andrey Opavské nebo One Step Before the Fall v interpretaci Markéty Vacovské.
Nebudou chybět ani reprízy dalších děl: z dílny Spitfire Company Sniper’s Lake a Animal Exitus, z dílny Viliama Dočolomanského Informátoři, dále se představí DOT504Collective Loss of Memory v novém obsazení. „Mezinárodně uznávaná jsou i díla dalších atraktivních souborů: VerTeDance a jejich Korekce režii Jiřího Havelky, který bude autorem další listopadové premiéry, nebo 420PEOPLE s Phrasing the Pain od Ann Van den Broek (NL).
Ponec věnuje téměř třetinu svých aktivit dětem, školám a mladým divákům. Proto i na podzim mohou vyrazit vstříc interaktivním nevšedním zážitkům celé rodiny s dětmi, a to na nejnovější představení Mirky Eliášové Momo nebo její stále úspěšný Svět z papíru,“
uzavírají zástupci divadla Ponec.

Zdroj: Ponec

Témata článku