Premiéra Lenky Vágnerové a Felixe Landerera

Premiéra Lenky Vágnerové a Felixe Landerera

Premiéra Lenky Vágnerové a Felixe Landerera

V rámci festivalu Divadelní Odysea se uskuteční v pondělí 28. července od 19.15 hodin premiéra nové koprodukční inscenace Lenky Vagnerové a Felixe Landerera s názvem Sorcerer. „Sorcerer si pohrává s iluzí, ovládáním mysli, čarodějnictvím a magií. Zkoumá, jak je lidské vnímání snadno ovlivnitelné a lehce uvěří tomu, co je mu předkládáno, i když se může jednat jen o pouhou iluzi. Strach je naší nejsilnější emocí, formuje naše rozhodnutí i činy, tvoří absurdní příběhy v našich myslích,“ objasňují téma tvůrci.
Mottem inscenace je výrok Alberta Einsteina: „Zlo neexistuje, pane. Zlo je jen nepřítomnost dobra, tedy Boha. Zlo je výsledek nepřítomnosti lásky v srdci člověka. Zlo přichází tak, jako když přichází tma, nebo chlad – tedy v nepřítomnosti světla, tepla, lásky.
Na projektu Sorcerer se podílejí dva mezinárodně aktivní choreografové Felix Landerer a Lenka Vagnerová. Dále mezinárodní tvůrčí tým a šest vybraných tanečníků různých profesních zkušeností. V inscenaci účinkují Josef Bartoš, Branislav Bašista, Samuel Denton, Simona Machovičová, Ross Martinson a Jessica van Rüschen.

Felix Landerer zahájil své profesionální taneční vzdělání na Hochschule für Musik und Darstellende Kunst ve Frankfurtu. Působil jako tanečník v divadlech v Bielefeldu, Nordhausen a Kiel, a to před tím, než přišel s THOSS-Tanz-Kompanie do Hannoveru v roce 2001, kde působil jako sólista po dobu 5 let. V této době tančil v choreografiích Stephana Thosse, Matse Eka nebo Marca Goeckeho.
Během své kariéry jako tanečník tvořil také choreografie pro soubor Stephana Thosse nebo pro divadlo Balé Teatro Guaira v Curitibě / Brazílie. V roce 2006 začal Felix Landerer pracovat jako nezávislý choreograf v Hannoveru. O rok později, vedle své vlastní tvorby, začal pracovat pro Commedia FUTURA, divadlo situované v mrazírnách. V dubnu 2010 Felix Landerer získal přední ocenění v mezinárodní soutěži choreografů v Hannoveru, a ocenění rottterdamského baletu ED WUBBE – SCAPINO. Naposledy hostoval jako choreograf v divadle v Luzernu, v divadle NORRDANS ve Švédsku a SCAPINO Balet v Nizozemsku. Zdroj: Divadelní Odysea, LVC

Témata článku