Premiéra nových choreografií Nataši Novotné a Václava Kuneše na Jatkách78

Premiéra nových choreografií Nataši Novotné a Václava Kuneše na Jatkách78

Premiéra nových choreografií Nataši Novotné a Václava Kuneše na Jatkách78

Soubor 420PEOPLE představí nová díla obou zakladatelů a hlavních protagonistů souboru. Choreografie Nataši Novotné Portrait Parlé a Paradiso Václava Kuneše budou poprvé uvedeny ve společném večeru 14. dubna 2016 na Jatkách78. První repríza pak proběhne 14. května.
Portrait Parlé
je taneční úvahou na věčné téma křehké hranice mezi iluzí a realitou. Hlediště i foyer Jatek78 Nataša Novotná přetvoří v bájné prostředí, ve kterém je řeč z podstaty eliminována jako nejnedokonalejší komunikační prostředek. „Vypovídá jen okolní obraz, situace, vjem, symbol, úhel pohledu nebo síla jedince či skupiny. Název Portrait Parlé odkazuje k termínu z historie kriminalistiky – metodě slovního portrétu neboli detailnímu popisu charakteristických vlastností jedince, podle kterých jej lze identifikovat,“ dodává Novotná. V choreografii účinkují Šárka Bočková, Tamara Kšírová, Sylva Nečasová, Milan Odstrčil a Vojtěch Rak.
Paradiso je završením volné trilogie inspirované texty Dante Alighieriho, kterou 420PEOPLE započali spoluprací s triem Nebeský – Trmíková – Prachař na inscenaci Peklo-Dantovské variace. Václav Kuneš posléze rozvinul téma očistce v choreografii Phantom DanceOne pro Hessisches Staatsballett v německém Wiesbadenu. „Po letech jsem si opět dokázal přiznat, že mě fascinuje pohyb, rytmus a lidé, kteří to vše umí na jevišti spojit. Těm se říká Tanečníci. Paradiso je pro ně, zároveň je v tom velký kus mě,” konstatoval Václav Kuneš. Choreografie Paradiso (tančí Nikol Šneiderová, Lukáš Lepold a Vojtěch Rak) vznikala během tvůrčí rezidence v prostorách choreografického centra Agora mezinárodního festivalu Montpellier Danse.

Více informací na www.420people.org

Zdroj: 2media.cz

Témata článku