ProART Company nabídne v Liberci dva večery současného tance

ProART Company nabídne v Liberci dva večery současného tance

ProART Company nabídne v Liberci dva večery současného tance

1. a 2. prosinec 2015 budou v liberecké Oblastní galerii v Lázních patřit současnému tanci. ProART Company v čele s choreografem Martinem Dvořákem zde představí česko-německý komponovaný večer nazvaný Spaces.
Každý večer se bude skládat z několika kratších choreografií. Prvního prosince se představí německý soubor Tanztheater Giessen, ProART Company (CZ) a BOkomplex (D). Druhý večer bude věnován souboru při Landesbühnen Sachsen, tanečníkům ProART Company a Connecting ARTS Wien (AT). Oba večery proběhnou za spoluúčasti libereckých tanečníků z baletního souboru DFXŠ, kteří vystoupí s choreografií Transformation Šárky Brodaczové a Maiky Ueda.
„Je to večer o setkávání a možná že v Liberci objeví nové odstíny současného tance, než měli doposud diváci možnost zhlédnout. ProART již několik let rozvíjí umělecký dialog a oboustrannou výměnu s několika německými umělci a soubory,“ říká choreograf a tanečník Martin Dvořák, který se před dvěma lety Liberečanům představil celovečerním baletem Ota–Pavel–Raška v Divadle F. X. Šaldy.
„Rád objevuji tanec a choreografii v netradičních prostorách. Byl jsem svědkem znovuotevření Lázní před dvěma lety a ten prostor mě uhranul, velmi jsem se tam chtěl vrátit jako aktivní umělec, i když to je z Vídně trochu z ruky. Nyní si tedy plním takový malý sen a k tomu zvu i několik svých německých přátel. Možná malé gala současného tance v Liberci,“ říká choreograf a tanečník Martin Dvořák.

Vstupenky jsou k dispozici na www.goout.cz, v Oblastní galerii Liberec (Lázně) a na office@proart-festival.cz.

Zdroj: Divadlo F. X. Šaldy v Liberci

Témata článku